Digidexo.com

Guz wątroby i zdrowej diety

W przypadku wystąpienia nowotworu wątroby, czy jest łagodne lub złośliwe, jest idealnym miejscem, aby rozważyć wprowadzenie zmian do swojej diety. Pewne produkty spożywcze mogą być związane ze zwiększonym lub zmniejszonym ryzykiem raka.

Cechy

Pewne składniki odżywcze w diecie można zapobiec uszkodzeniu DNA, które mogą ostatecznie uniemożliwić raka według American Cancer Society. Otyłość jest związek z rakiem oznacza również, że dieta odgrywa ważną rolę w zapobieganiu i leczeniu nowotworu wątroby.

Fakty

Bogate w antyoksydanty owoce i warzywa były związane z niższym ryzykiem raka. Należy upewnić się, aby włączyć pokarmy zawierające beta-karoten, selen, witaminy C i witaminy E w codziennej diecie, według ośrodków leczenia raka w Ameryce. Kwasu foliowego może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Znajduje się w produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa.

Znaczenie

Według National Cancer Institute, szacuje się, że 22620 mężczyzn i kobiet stanie się z rozpoznaniem i 18.160 mężczyzn i kobiet umrze na raka wątroby w 2009 roku rak wątroby dotyka mężczyzn niż kobiety i to nie jest najbardziej powszechne wśród Asian / z wysp Pacyfiku .

Zapobieganie / Rozwiązanie

Po dobrze zbilansowanej diety, nie palenia i unikanie alkoholu może pomóc w zapobieganiu raka wątroby. Należy także pamiętać, że zapalenie wątroby typu B może zwiększyć swoje szanse na rozwój nowotworów wątroby, dlatego należy się zaszczepić i bezpieczny seks, aby uniknąć zarażenia się chorobą.

Rozważania

Twój organizm nie może prawidłowo wchłaniać witaminy i składniki odżywcze, ze względu na swój guza wątroby. To jest dobry pomysł, aby to suplement witaminy w codziennej diecie, a jednocześnie nadal jeść żywności o wysokiej wartości odżywczej.

Ostrzeżenie

Alkohol może znacznie zwiększyć ryzyko raka wątroby, dlatego należy unikać picia alkoholu, jeśli masz guza wątroby. Smażone, tłuste potrawy i pokarmy, które są bogate w tłuszcze nasycone są uważane zwiększyć ryzyko zachorowania na różne rodzaje raka, więc jest to idealne miejsce, aby zmniejszyć, jak wiele z nich jesz.