Digidexo.com

Jak uniknąć przepukliny

Przepukliny jest stanem, w którym tkanka mięśniowa, która ma zawierać narządu jest słaba lub rozdarty. Jeżeli otwór w tkance, jest wystarczająco duża, część może kłuć przez narząd. Najczęstsze miejsca przepuklinowe są pachwiny, górnej części uda, brzuch, w pobliżu pępka lub gdy nacięcie chirurgiczne zostało wykonane. Przepukliny jest spowodowany przez kombinację osłabienie tkanki mięśniowej i najcięższych czynnościach. Oto kilka sposobów, aby uniknąć rozwijania przepukliny:

Instrukcje

Utrzymanie wagi, które jest zdrowe dla wzrostu i ramy nadwozia. Otyłość może powodować naprężenia w korpusie, a w połączeniu z osłabieniem mięśni może prowadzić do przepukliny. Jeśli są otyłe lub z nadwagą, pracy z dietetykiem i lekarzem, aby opracować plan zdrowego odżywiania i ćwiczeń.

trwały kaszel jest jedną z wielu form obciążenia, które mogą wywoływać przepukliny. Skonsultować się z lekarzem, jeśli masz oskrzeli, rozedma płuc lub stały kaszel. Jeśli jesteś palaczem, to jest po prostu jedną z wielu powodów, aby rzucić palenie. Ciężkie kaszel szczepy mięśni brzucha i mogą prowadzić do przepukliny.

Zaparcia szczepy również organizm i może powodować przepukliny. Staraj się jeść więcej owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Te pokarmy są bogate w błonnik i zapobiega zaparciom.

Jeśli niedawno miał operację i zauważyć nadmierne zaczerwienienie lub ból wokół nacięcia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli nacięcie nie goi się prawidłowo, tkanka może oderwać, co pozwala na narządy kłuć przez.

Należy zachować ostrożność przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów, aby uniknąć rozdarcia mięśni. Zawsze zginać w kolanach i nie talię podczas podnoszenia i nie przyjmować więcej niż można obsłużyć.

Uporczywe kichanie i kaszel mogą obciążać organizm i powodują łzawienie lub osłabienie mięśni. Jeśli masz alergie lub wymiotami, skonsultować się z lekarzem w celu właściwego leczenia.