Digidexo.com

Jak zapobiec maszynistki ból szyi

Większość spraw związanych ból szyi maszynistki można przypisać słabej postawy roboczej. Słaba postawa podczas siedzenia przy biurku stawia obciążenie mięśni i więzadeł zlokalizowanych na szyi. Tkanka nerwowa, kręgi i płyty rdzeniowe mogą być naruszona, jeżeli nastąpi słaba postawy powtarzalnie przez dłuższy okres czasu. Jeśli warunek jest dozwolone, aby przejść, fizykoterapia i / lub operacja może być wymagane w celu skorygowania bolesny stan. Najlepszym sposobem, aby zapobiec urazom szyi podczas pisania i pracy przy biurku jest utrzymanie prawidłowej postawy. Prawidłowa postawa zmniejsza ciśnienie z kręgosłupa i tkanek podporowych.

Instrukcje

Kup regulowane krzesło biurowe z mocnym oparciem, regulowane podłokietniki. Krzesło powinno mieć odpowiednie wsparcie lędźwiowej. Jeśli tak nie jest, być może będziesz musiał zakupić dodatkowe podparcie lędźwiowe, takich jak poduszki lub do masażu pleców.

Usiądź na krześle z plecami mocno dociśnięta do oparcia. Jeśli krzesło posiada zagłówek, należy umieścić na nim głowę. Trzymając głowę i plecy wydłuża i prostuje kręgosłup, zapobiegając slouching.

Ustaw podłokietniki do wewnątrz, tak aby łokcie odpocząć łatwo na nich. Nie powinieneś czuć żadnego nacisku na nadgarstki i łokcie, gdy spoczywa ramię są prawidłowo ustawione.

Dopasuj wysokość krzesła tak, aby łokcie i nadgarstki nie są wygięte lub niezdarnie wyciągnął prosto. Twoje ramiona powinny być na odpowiedniej wysokości i odległości, aby mogły z łatwością dotrzeć do klawiatury bez wysiłku.

Użyj podnóżek, jeśli wysokość krzesło nie pozwala umieścić stopy płasko na podłodze. Nie należy dostosować wysokość krzesła do dostosowania do długości nóg; raczej użyć podnóżka do postawienia nogi w wygodnej pozycji.

Usiądź prosto na krześle i uniknąć pochylony do przodu lub do obu stron. Przesunąć krzesło, a nie twoje ciało, gdy wykonanie innych czynności, takich jak pisanie, złożenia lub odbieranie telefonu.