Digidexo.com

Objawy MS oka

Stwardnienie rozsiane (SM) jest chorobą, która dotyka włókien nerwowych z wielu objawów. Oczu wpływa na różne sposoby w wielu osób z MS.

Zapalenie nerwu wzrokowego

Jako jeden z najczęstszych problemów związanych z MS oczu, zapalenie nerwu wzrokowego (zapalenie nerwu wzrokowego) powoduje ból, zaburzenia widzenia, utrata widzenia kolorów, martwym i czasami ślepoty.

Oczopląs

Mimowolne ruchy lub szarpanie oka nazywa oczopląs. Ruchy te mogą być pionowe lub poziome i są dość powszechne w SM.

Podwójne widzenie (Double Vision)

Kiedy mięśnie kontrolujące ruch oczu nie są równomiernie skoordynowane, osoba z SM może rozwinąć podwójne widzenie lub podwójne widzenie.

Oczne Dysmetria

Kiedy człowiek stara się patrzeć na coś i przeregulowanie oczy lub undershoot (Panna koncentrując) obiekt docelowy, stan nazywa oczne dysmetria i może być objawem SM.

Uszkodzony doprowadzających źrenicy

Wada doprowadzających źrenic jest gdy uczeń nie rozszerzają się odpowiednio do ilości światła pokazano w oczy. Taka sytuacja może wystąpić u osób, które miały zapalenie nerwu wzrokowego.

Internuclear oftalmoplegii

Internuclear oftalmoplegii (INO) występuje, gdy jedno oko ma niekontrolowane ruchy, podczas gdy inne zaspy na zewnątrz. To może być objawem SM, ale występuje także w innych warunkach, w tym zakażeń HIV oraz udaru problemów.