Digidexo.com

Jak leczyć Tear ścięgno

Te ścięgna są grupa trzech mięśni, które biegną w przybliżeniu od kulszowej w miednicy, na zewnątrz kolana tyłu nogi. Jeden lub więcej z tych mięśni może być napięta do momentu rozerwania podczas aktywności fizycznej. Objawy rozdarty ścięgna obejmują ostry ból pleców nogi często następuje obrzęk lub zasinienie. Skuteczne uzdrowienie hamstring zaczyna stosując ryż (odpoczynek, lód, kompresji i elewacji), i kontynuuje poszukiwania leczenia od pracownika służby zdrowia.

Instrukcje

Połóż poszkodowaną nogę.

Zastosuj lodu do poszkodowanej nogi. W ciągu pierwszych 48 godzin nie jest ważne dla doprowadzenia ciepła do zranionego obszaru. Opakowanie mrożonego groszku lub kruszonego lodu w woreczku zamek zip Miesiąc oblodzenia dół poszkodowanej ścięgno podkolanowe.

rannych owinąć bandażem ścięgno z kompresji (takie jak marki bandażem Ace). Nie zawinąć go zbyt mocno, ale upewnij się, że ciśnienie jest wystarczające, aby zniechęcić dalsze obrzęk.

Podkręć zranioną nogę. Prowadzi to do zmniejszenia obrzęku, umożliwiając grawitacji w celu usunięcia nadmiaru płynu z chorych tkanek.

zasięgnąć porady u lekarza specjalisty, najlepiej jeden specjalizujący się w urazach sportowych. Medycznego określi rozmiar urazu i może przepisać leki i ułatwiające poruszanie się. Lekarze mogą również zalecić kilka wizyt fizykoterapeuty, który może z kolei zapewnić Państwu odcinkach i ćwiczeń wzmacniających, USG oraz zabiegów termicznych.

Wskazówki

  • Zawsze zgłosić się do lekarza, jeśli uważasz, że masz łzy mięśni.