Digidexo.com

Objawy niewydolności nadnerczy

Gdy ktoś cierpi na niewydolność nadnerczy gruczołu, oznacza to, że niewystarczająca ilość hormonów, takich jak kortyzol i aldosteron, są produkowane w organizmie. Może to wpływać na osobę na wiele różnych sposobów, tak jak hormony te są częściowo odpowiedzialne ciśnienia krwi, cukru we krwi i odpowiedzi immunologicznej. Jeśli człowiek doświadcza wiele bardziej znaczące uszkodzenie nadnerczy, jest ona często zdiagnozowano stan znany jako choroba Addisona. Niezależnie od stopnia ciężkości, spadek w tych hormonów powoduje pewne bardzo wyraźne objawy.

Osłabienie i zmęczenie

Dla wielu ludzi, niewydolność nadnerczy gruczoł powoduje zarówno osłabienie i zmęczenie. Jak spadek poziomu hormonów, organizm doświadcza braku równowagi. Ta nierównowaga może wykorzystać energię osoby, powodując, że stają się osłabione i niewytłumaczalnie zmęczony. To osłabienie i zmęczenie może być również przypisane do efektu hormony te mają zarówno na ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.

Pokarmowego niebezpieczeństwie

Wszystkich objawów związanych niewydolność nadnerczy, pokarmowego cierpienie jest jednym z bardziej powszechne. Jest to głównie spowodowane kortyzolu wpływa ma na układ trawienny, pomaga stymulować produkcję kwasów żołądkowych. Jak poziom kortyzolu ubywa niewydolność ostatecznie, wpływów na trawienie. Niemniej jednak, nie każdy reaguje na to usterki w taki sam sposób. Dla niektórych wystąpienia nudności i wymiotów. Dla innych, cierpią one ataki biegunki lub zaparcia. Każdy z tych czynników może wpływać apetytu i masy ciała, obserwujemy zmniejszenie każda.

Niedociśnienie i Hipoglikemia

Często towarzyszące tym pokarmowego niepokoju objawy niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi) i hipoglikemii (niski poziom cukru we krwi). Gdy ciało widzi spadek ilości kortyzolu, na rozszerzenie naczyń krwionośnych, naczyń krwionośnych lub doświadczenie poszerzenia. To stwarza mniejszy opór przepływu krwi, zmniejszając jej ciśnienie i często powodując niedociśnienie. Hipoglikemii, brak kortyzolu faktycznie wpływa na zastosowanie kwasów insuliny i aminowych, a dzięki temu mniejsze cukru (glukozy) we krwi. Albo stan może powodować osłabienia, pustki w głowie lub zawroty głowy.

Ból

Nie jest niczym niezwykłym dla kogoś cierpiącego niewydolność nadnerczy do odczuwania bólu. Dla niektórych, to ból jest izolowana do obszaru brzucha. Do innych, wydaje się, w ciągu mięśni i stawów ciała. Wszystko zależy od indywidualnego reaguje na zmianę poziomu hormonów.

Zmiany poznawcze

Czasami, niewydolność nadnerczy gruczoł powoduje zmiany poznawcze. Większość z nich wiąże nastrój człowieka. Zanik hormonów może spowodować, że niektóre, by stać się rozdrażniony, niespokojny lub wściekły niż normalnie. Może to spowodować innym stać się bardziej przygnębiony, przygnębiony lub emocjonalny niż przed niewydolnością.

Przebarwienia skóry

Niewydolność nadnerczy gruczoł może spowodować przebarwienia skóry. W tym szczególnym objawu osoba zauważy ciemnienia skóry, jak w wyniku zmiany hormonów.