Digidexo.com

Tłuszczowych wątroby Leczenie

Tłuszczowych choroby wątroby jest poważną chorobą, która może spowodować uszkodzenie wątroby, jeśli jest nieleczona. Chociaż osoba może nie mieć żadnych objawów lub powikłań z stłuszczenie wątroby, leczenie może chronić wątrobę i inne narządy wewnętrzne przed dalszym uszkodzeniem. Zgodnie z Mayo Clinic i University of California w San Francisco Medical Center, zabiegi obejmują zmiany zachowań osobistych następnie opieki medycznej w razie potrzeby.

Odchudzanie

Powolny i stały spadek masy ciała zgodnie z zaleceniami lekarza, może zmniejszyć obrażenia i komplikacji spowodowanych przez stłuszczenie wątroby.

Dieta

Lekarz może zalecić leczenie stłuszczenie wątroby, zmieniając dietę pacjenta zawierać więcej owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i chude mięso i mniej olejów i przetworzonej żywności.

Ćwiczenie

Nawet umiarkowane ćwiczenia mogą zmniejszyć objawy stłuszczenie wątroby, i może zmniejszyć ryzyko chorób pokrewnych, takich jak choroba serca.

Wątroba Zdrowie

Dbanie o zdrowie wątroby jest za pomocą leki przeciwbólowe oszczędnie, unikanie alkoholu i tytoniu i coraz zaszczepione na WZW typu A i B może zmniejszyć tłuszczowy uszkodzenia wątroby.

Leki

Osoba może trzeba brać leki, takie jak statyny i receptę niacyna, aby obniżyć jego poziom trójglicerydów i cholesterolu, które powodują stłuszczenie wątroby.

Chirurgia

Jeśli otyły pacjent może mieć operację odchudzania takiego jak zszywania żołądka lub bypass żołądka w leczeniu stłuszczenia wątroby.