Digidexo.com

Znaki i objawy niebakteryjne gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego jest zaburzeniem w obrębie prostaty, który jest zwykle spowodowanego przez zakażenie bakteryjne. Jednakże, istnieje również potencjalna możliwość niebakteryjne postaci tej choroby powstają w pewnych ludzi. Byłoby to uznać, bezobjawowa gruczołu krokowego lub przewlekłą zapalną. Z obu tych warunków, niektóre objawy mogą pomóc wskazać choremu, że cierpi on z wydania w prostacie.

Ból

Bez względu na to, jaki typ gruczołu krokowego człowiek cierpi, będzie on normalnie odczuwać ból lub dyskomfort. Ten ból może być odczuwalny, zgodnie z Mayo Clinic, podczas oddawania moczu lub wytrysku. Może on również być odczuwalne w prącia, jak również to pachwiny i jąder. Ból będzie się różnić od łagodnego bólu do dyskomfortu fotografowania.

Ból sąsiednich

Istnieje również możliwość niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego w celu doprowadzenia co najlepiej można opisać jako sąsiadujące bólu. Może to obejmować ból pochodząca z odbytu, jak i dolnej części pleców, brzucha i krocza. W większości przypadków, w tym ból nadejdzie bez warunkach nakłanianie, czyli człowiek nie musi być aktywny odczuwać bólu. Podobnie jak ból w ramach standardowego penisa, jąder i pachwin, ból ten będzie się różnić od łagodnego bólu do dyskomfortu fotografowania.

Zakłócenia w moczu

Wielu mężczyzn z niebakteryjne prostaty zauważy zakłócenia z ich oddawania moczu. Podobnie jak objawu bólu, w tym zaburzeń będzie zmieniać się od osoby do osoby. Niektórzy mężczyźni napotykają wzrosła częstotliwość i nawet pilną potrzebę oddania moczu. Dla innych, zaburzenia objawia się trudności wytwarzania moczu.

Braku objawów

Czasami nie niebakteryjne gruczołu krokowego daje oznak lub objawów. To jest bardziej powszechne, zgodnie z Mayo Clinic, w bezobjawowej prostaty zapalnego. Z tej szczególnej formy warunkiem, lekarz przypadkowo natknąć się na zapalenie podczas wykonywania egzamin na innym zupełnie innym stanie.

Leczenie

Przez większość czasu, prostaty będą traktowane antybiotyku. Ale ponieważ nie niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego spowodowana przez infekcję, opcje leczenia będzie inna. Niektórzy ludzie będą traktowane z czymś o nazwie alfa-blokerów, które rozluźnić mięśnie w tym obszarze ciała, aby odpływ niektórych bardziej nieprzyjemne objawy. Inni mężczyźni po prostu trzeba szkieł przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub aspiryna, w celu zmniejszenia stanu zapalnego i zmniejszyć ból. Czasami pacjent może wymagać masaż prostaty, zgodnie z Mayo Clinic, która może przyczynić się do złagodzenia objawów.