Digidexo.com

Glisty Objawy

Kiedy ktoś mówi o ludzkim pasożytem, ​​mogą się odnosić do glisty. Jest to jeden z bardziej powszechnych pasożytów, które wykorzystują człowieka jako gospodarza. Jednakże, nie jest tylko jeden rodzaj glisty, które trafia do naszych systemów. Dwa z najbardziej powszechnych glist są włośnica, który jest głównym sprawcą włośnicy i glisty, powodem glistnicy. Jeżeli osoba jest na tyle pecha do połknięcia jaj z jednego z tych pasożytów, może spowodować zakażenie, które niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych objawów.

Braku objawów

Na samym początku infekcji glisty, wiele osób nie będzie wyświetlać żadnych objawów. Wynika to głównie z powodu nasilenia plagi, ponieważ mogą być tylko niewiele w organizmie larwy. Kiedy człowiek spożywa jaja pochodzące z glisty, kwasy w żołądku pozwalają jaja te złamać i larwy do nory do tkanek ciała, gdzie może teraz dojrzały i rasy. To nie jest aż liczba wzrasta, czasami tylko nieco, że ludzie zaczynają wykazywać żadnych objawów.

Zaburzenia przewodu pokarmowego

Dla większości ludzi zakażenie glisty powoduje zaburzenia w obrębie układu pokarmowego. Zazwyczaj będzie to objawiać pewnego poziomu bólu lub skurczów w jamie brzusznej. Kiedy to nastąpi, nie ma powodu do larw przenikającego ściany żołądka, ale w rzeczywistości wyściółkę jelita. W większości przypadków, w tym bólu lub skurczów, zwłaszcza we wcześniejszych stadiach infekcji, będzie subtelnie lub matowe. Osoba może zacząć produkować luźne, wodniste stolce lub ciemne, smoliste stolce, co jest oznaką jakiegoś krwawienia jelitowego z powodu zakażenia. A on może również wystąpić okresowe epizody nudności.

Jelit niebezpieczeństwie

Pozostając w tym samym regionie ciała zakażoną może ulegać pogorszeniu objawów zakażenia pasożytami. Jak glisty nadal doświadczają napływu w ich numery, człowiek może zacząć ulegać pewną utratę masy ciała, jak i bardziej poważne skurcze brzucha i częstsze epizody nudności, czasami tak silny, że spowoduje to jakieś wymioty. Jednak to nie tylko wymiotów trzymać produkty spożywcze, ale także samych glisty.

Problemy ze strony układu oddechowego

W zależności od rodzaju nicieni, niektórzy ludzie cierpią z powodu problemów związanych z ich oddychanie. Dzieje się tak, gdy larwy trafią do płuc człowieka. Raz tu, to nory do tkanek, gdzie mogą teraz starsze i rasy. Spowoduje to, że osoby do wystąpienia trudności w oddychaniu, świszczący oddech i trochę kaszel.

Inne objawy

W przypadku larw mogą przeniknąć do krwiobiegu osoby, zakażenia może nadal poruszać w całym ciele. Gdy to nastąpi, osoba może zacząć przechodzą ból i dyskomfort w mięśniach ciała, jak również cierpią z powodu niektórych obrzęk twarzy. Dla niektórych osób, zakażenia pasożytnicze poprosi bardziej częste bóle głowy i gorączkę. Dla innych będzie to powodować większą wrażliwość na światło, a nawet różowe oczy, zgodnie z Mayo Clinic. To zależy od tego, jak organizm reaguje na zakażenia z glisty.