Digidexo.com

Chorobą zwyrodnieniową dysku w szyi

Choroba zwyrodnieniowa dysku formy zapalenia stawów, które ma wpływ na kręg w szyjce. To może być bolesne warunkiem, że może ograniczyć zakres ruchu i ograniczają zdolność do uczestniczenia w zajęciach. Nie ma możliwości leczenia dostępne dla Ciebie i kroków, które można podjąć, aby zarządzać objawy.

Identyfikacja

Chorobą zwyrodnieniową dysku, lub DDD, to stan, w którym dyski między kręgami w kręgosłupie stracić płynu i rozbić. Może to prowadzić do zapalenia stawów, przepukliny dysku lub zwężenie kanału kręgowego.

Przyczyny

Chorobą zwyrodnieniową dysku jest naturalną częścią procesu starzenia. Wiele osób ma ten stan i nie ma żadnych objawów. Jednakże u niektórych osób ten warunek jest poważniejszy i prowadzi do nacisku na nerwy. DDD może również wystąpić jako wynik urazu.

Objawy

Ból, sztywność i utrata mobilności w szyi są najczęstsze objawy. Nasilenie objawów zależy od osoby w zależności od stopnia uszkodzenia dysku, które miały miejsce, a jeśli warunek jest drażniący nerwy. DDD w szyjce prowadzi do objawów szyi i ramionach.

Komplikacje

Jeśli jest zbyt duży nacisk na nerwy, może wystąpić drętwienie i mrowienie w karku, ramion i rąk. To może prowadzić do trudności z ramienia i koordynacji ręki i obsługi obiektów.

Leczenie

Leczenie obejmuje ćwiczenia, aby pomóc utrzymać siłę i mobilność. Lekami przeciwbólowymi, mogą być stosowane, jeżeli to konieczne. W ciężkich przypadkach może być konieczne chirurgiczne usunięcie uszkodzenia i nacisk na nerwy.