Digidexo.com

Bóle mięśni: przyczyny i czynniki ryzyka

Bóle mięśni są wspólne. Mogą one wynikać z nadużywania lub raniąc mięśni, infekcje, różne warunki zdrowotne i niektóre leki. Osób cierpiących na bóle mięśni mogą znaleźć ulgę z gorących lub zimnych opakowaniach, leki przeciwbólowe, stretching, ćwiczenia i masaże.

Nadużywanie

Wysiłku fizycznego jest częstą przyczyną bólu mięśni. Osoby, które przecedzacie swoje mięśnie lub wykonują powtarzające się ruchy regularnie są na wysokie ryzyko rozwoju bóle mięśni.

Szkoda

Osoby, które wchodzą lub którzy otrzymują cios jednego lub więcej mięśni mogą wystąpić bóle mięśni. Poziom bólu będzie zależeć i charakteru i ciężkości urazu.

Zakażenia

Niektóre zakażenia --- takich jak grypa --- są znane powodować bóle mięśni. Osób cierpiących na grypę mogą wystąpić zarówno miejscowe lub rozległe bóle mięśni.

Zaburzenia zdrowia

Osoby, które cierpią z powodu pewnych zaburzeń zdrowotnych są bardziej narażone na bóle mięśni. To obejmuje zaburzenia, takie jak fibromialgia, toczeń i choroby z Lyme.

Leki

Niektóre leki i leki mogą powodować osobę biorąc je przeżyć bóle mięśni. Te leki i narkotyki obejmują inhibitory ACE, statyny i kokainę.