Digidexo.com

Jakie jest znaczenie padaczki?

Padaczka jest zaburzeniem mózgu i układu nerwowego. Stan ten powoduje, że mózg wysyła nieprawidłowych sygnałów elektrycznych i sygnały te powodują jednostkę do napadu.

Historia

Padaczka jest jednym z pierwszych udokumentowanych schorzeń. W czasach starożytnych, to zaburzenie często przypisać nadprzyrodzonych przyczyn.

Przyczyny padaczki

NINDS (Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Stroke) wyjaśnia, że ​​padaczka może być spowodowane urazem neurologicznym, brak równowagi chemicznej w mózgu lub nieprawidłowym rozwojem mózgu.

Podczas napadu

Podczas (grand mal) zajęcia toniczno-klonicznych, ciało sztywnieje, a człowiek traci przytomność. Organizm zaczyna szarpać niekontrolowany. Napady toniczno-zazwyczaj tylko przez minutę lub dwie, pozostawiając ofiarę zmęczony lub z rodzaju.

Dane statystyczne

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje, że padaczka ma wpływ około dwóch milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych. Oczekuje również, że w 2010 roku kolejne 140 tysięcy przypadków zostanie zdiagnozowana.

Nieporozumień

Medicalnewstoday.com zauważa, że ​​najczęstszym błędem o padaczce jest to, że jest nieuleczalne. NINDS wskazuje, że wiele form padaczki może być leczona lekami i chirurgii.

Znani ludzie z padaczką

Wiele znanych osób w całej historii cierpieli na padaczkę, w tym holenderskiego artystę Vincenta Van Gogha i rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego, który napisał "Zbrodnię i karę".