Digidexo.com

Długowieczność z zapalenia rdzenia i nerwu Optica

Optica rdzenia i nerwu lub NMO lub choroby Devic jest choroba zapalna oczu i rdzeń kręgowy. Do niedawna zapalenia rdzenia i nerwu OPTICA często był błędnie lub mylić z typem stwardnienia scelerosis lub MS. To jest poważne i nieuleczalne, ale uleczalna choroba, która może być jednofazowe lub nawracającym.

Objawy

Ogólnie NMO jest związane z objawami, takimi jak utrata widzenia w jednym lub obydwu oczach, porażenie, a czasami utrata czynności jelit lub pęcherza moczowego, i ewentualnie bolesne skurcze.

Wielu pacjentów doświadczyć jedynie niewielką utratę wzroku, ale maksymalnie do 40 procent ma całkowitą ślepotę na chorego oka.

Po wystąpieniu objawów, może pogorszyć warunki na godziny lub dni, ale w końcu od 78 do 88 procent pacjentów odzyskać jakąś funkcję w obszarze zagrożonym.

Diagnoza

Rozpoznanie zapalenia rdzenia i nerwu Optica wymaga MRI lub rezonansu magnetycznego mózgu i rdzenia kręgowego. Wykrycie przeciwciał we krwi 70 procent pacjentów z rdzenia i nerwu optica który nie występuje u osób z MS pomogło w diagnozowaniu choroby. Przeciwciało znane jako NMO IgG może być wykryte za pomocą badania krwi.

Jednofazowe NMO

Jednofazowe forma, 13 procent przypadków NMO, kiedy choroba uderza i trwa około miesiąc lub dwa z ciężkimi objawami, i wpływa na mężczyzn i kobiety w równym stopniu. Zwykle jest umiarkowane ożywienie. Zazwyczaj wizji odzyskaniu znajduje się na poziomie 20/30 lub lepszą, chociaż 22 procent pozostają funkcjonalne w ciemno, na 20/200 lub jeszcze gorzej w co najmniej jednym oku.

Osłabienie kończyn są często postrzegane, wraz z umiarkowanymi zaburzeniami zwieraczy i sporadycznego nietrzymania moczu. Niektóre stały paraliż występuje u 31 procent pacjentów jednofazowych.

Osoby z jednofazowych form NMO po okresie rekonwalescencji pozostanie stabilny. Pięcioletniego przeżycia w tym typie zapalenia rdzenia i nerwu Optica jest 90 proc.

Rzutowo

Nawracające zapalenia rdzenia i nerwu OPTICA jest znacznie bardziej powszechne niż odmiany jednofazowego, i sprawia, że ​​między 70 a 87 procent przypadków NMO. Ta forma dotyka kobiety w znacznie większym stopniu, 12:56, niż mężczyźni.

Postać rzutowo ma bardzo błędne kurs, z klastrami ataków rozstawione miesięcy lub lat od siebie, czasem okresy częściowej poprawy w remisji. Skutki ataków, jednak kumulują się i każda nowa walka z chorobą oznacza nowy obszar jest atakowany. Osłabienie mięśni i paraliż są powszechne i najbardziej niebezpiecznym powikłaniem jest gdy oddychanie ma wpływ tego osłabienia mięśni. Często konieczne stosowanie sztucznej wentylacji.

Rokowanie nawracające zapalenia rdzenia i nerwu jest pięcioletni wskaźnik przeżywalności 68 procent. Ci, którzy poddają się tej choroby zazwyczaj umierają z powodu niewydolności oddechowej.

Leczenie

Leczenie zapalenia rdzenia i nerwu Optica składa się z zarządzania ostrych napadów, zmniejszenie objawów, zapobieganie atakom w przyszłości i rehabilitacji chorych z utrwalonym niepełnosprawnych.

Zazwyczaj leczenie kortykosteroidami poprzez IV, do ostrej fazy oraz z dawkowaniem doustnym jako obserwacji. Osoby, które nie reaguje na leczenie kortykosteroidami może lepiej z leczeniem plazmaferezy, gdzie pacjent ma przeciwciała ich rozdzielone we krwi.

Trwają badania nad innymi sposobami, w szczególności inne leki w leczeniu NMO przynoszą kilka obiecujących wyników.