Digidexo.com

O wyciągnął Brzuch Muscle

Naciągnięty mięsień brzucha jest faktycznie podarte lub rozciągnięty mięsień lub ścięgno. Mięśnie brzucha mogą być wyciągane podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, a nawet wykonywania podczas porodu.

Objawy

Objawy Naciągnięty mięsień może być ostry ból lub tkliwość w okolicy brzusznej i zwiększenie ból, kiedy mięśnie są zakontraktowane.

Diagnoza

MRI (Magnetic Resonance Imaging), CAT skanowania i ultradźwięki mogą być stosowane do diagnozowania Naciągnięty mięsień. Diagnoza może być również wykonane za pomocą jednego egzaminu fizycznego.

Leczenie

Początkowe leczenie ciągnięty mięśni brzucha jest stosowanie dodatku do lodów i przeciwzapalne leki przeciwbólowe. Po dwóch dniach ciepła może być również stosowany do urazu. Lokalizacja powinna być zawinięta do kompresji szkody, które pomocy w uzdrowieniu.

Powrót do normalnej działalności

Powrót do normalnych obowiązków należy rozpocząć powoli po kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od ciężkości urazu.

Zapobieganie

Ciągnięte mięśnie brzucha można zapobiec podnoszeniu ciężkich przedmiotów prawidłowo przez zginanie kolana i utrzymując proste plecy. Mając dobrze stonowanych mięśni brzucha ćwiczenia mogą zapobiec powodując ściągnięte mięśnie.