Digidexo.com

Objawy C2 przepuklina dysku

Szyjki przepuklina dysku, znany również jako pęknięcie płyty, jest często przyczyną objawów szyjki i / lub w górnej części korpusu. Ponieważ objawy te są wspólne dla warunków tylko testy, takie jak promieniowanie rentgenowskie lub MRI szyjki można jednoznacznie określić diagnozę.

Historia

W celu określenia, czy istnieje przepukliny dysku jest wymagane pełne badanie fizykalne. Konieczne jest określenie, czy objawy nagłego pojawienia się, tak jak w przypadku awarii lub jeśli objawy zostały przebiega w dłuższym okresie czasu.

Przyczyny

C2 objawy przepuklina dysku może się pojawić, gdy miękki środek żelowy wyciska przez zewnętrzną okładziną z płyt powodując presję na zakończeniach nerwowych.

Objawy

Jednym z pierwszych objawów może być ból w szyi, a także ból w ramieniu. Może to być ból zestrzelenie jednego ramienia lub sztywność karku. Ból w dolnej części pleców jest powszechne.

Inne objawy

Według American Academy of Surgeons ortopedyczne, znaczące objawy, które mogą być obecne w C2 przepuklina dysku jest ból głowy w tył głowy. Inne objawy mogą obejmować uczucie bólu w górnej części ciała, szyi i ramion.

Interwencja

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych, osłabienie rąk lub rąk może być objawem przepukliny C2. Twój lekarz może skierować pacjenta do neurologa na objawy takie jak osłabienie kończyn, utrata koordynacji lub ból szyi, który nie reaguje na over-the-counter leków.