Digidexo.com

Ćwiczenia terapeutyczne dla Neck Pain

Są szanse, będziesz odczuwać ból szyi w pewnym momencie swojego życia. Większość ludzi, zgodnie z Mayo Clinic. Ostry ból szyi trwa krótko, gdy przewlekły ból szyi będzie trwać tygodnie, a nawet dłużej. Stres, zła postawa i szkoda wszystko może powodować ból szyi. Przed bojowych ból szyi z ćwiczeń terapeutycznych, skontaktować się z lekarzem, aby wykluczyć poważne choroby.

Ćwiczenia terapeutyczne

Start z podstawowych ćwiczeń terapeutycznych na ból szyi. Według NeckSolutions.com, zaczynając ćwiczenie jest siedzieć prosto, z głową w linii z ramionami. Doprowadzić głowę do przodu w ruchu kiwając głową. Podnieś głowę do pozycji wyjściowej i powtórz. To ćwiczenie, zgięcie czaszkowo-szyjnego, pomaga łagodzić ból poprzez wykonywanie głębokich zginaczy w szyję.

Usiąść z ręką na ustach, a następnie wyciągnąć twarz od dłoni, jakby robisz ruch kiwając głową. Powinieneś czuć lekkie pociągnięcie w karku, bo ten odcinek mięśni pracuje tam. Powtórz tę szyi ćwiczenia często siedząc na długie okresy czasu.

Stań plecami o ścianę i umieścić piłkę za głowę, aby przeprowadzić zaawansowaną wersję ćwiczenia kiwając głową. Wykonać ten sam ruch, kiwając się do przodu, i skoncentrować się na utrzymaniu piłki za głowę, gdyż rzuca o ścianę.

Na ból szyi ćwiczenia, które również działa na postawie, zacząć od stojącego na stopę z dala od ściany. Toczyć się będzie do tyłu ramiona wokół najpierw ze swoimi dłońmi skierowanymi na zewnątrz. Ściśnij łopatki razem i delikatnie przynieść podbródka do szyi. Powinieneś czuć piękny odcinek w całej szyi i plecach i przez łopatkami. Upewnij się, patrząc w dół, nie są jeszcze, po prostu wskazując brodą w kierunku szyi.

Od zakończenia ostatniego ćwiczenia segue do innego terapeutycznego ćwiczeń dla bólu szyi. Rozpocznij z brodą poprowadzoną w kierunku szyi. Delikatnie przedłużyć głowę do tyłu, w górę wyglądający ruch, aż poczujesz lekkie napięcie w mięśniach karku. Utrzymaj tę pozycję, a następnie skręcić w głowę lekko w prawo. Sprawował tę funkcję, i obrócić głowę lekko w lewo.