Digidexo.com

Zabiegi na ściągnięty nerwów w szyi

Czasami ból zaczyna jak najszybciej obudzić. Inne czasy, uderza nagle w ciągu dnia, po pewnym ruchem ciała. Tak czy inaczej, ból i ograniczenie ruchu spowodowane ściągniętym nerwem w szyi są bardzo nieprzyjemne objawy znosić. Przyczyną może wynikać z podrażnienia udziałem kręgosłupa, mięśni i ścięgien. Czasami, ściągnięty nerwów występuje po nadużywania pewnego obszaru. Można znaleźć ulgę w ściągniętym nerwem w szyi, przestrzegając kilku wskazówek.

Reszta

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to odpocząć okolicę. Znajdź leżącej lub siedzącej pozycji, która nie powoduje szyi boli. Weź ibuprofen (Advil lub Motrin) lub naproksen (Alleve), aby zmniejszyć ból i stan zapalny w okolicy. Umieścić ciepła elementu grzejnego na tej powierzchni przez około 10 do 15 minut. Powstrzymania się od działalności wytężonej, aż objawy wyjaśnić. Jeśli twój stan nie poprawił się po dwóch do trzech dni, należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Medycyna i fizykoterapii

Jeśli objawy nie uległy poprawie po kilku dniach samodzielnego leczenia, lekarz może zbadać przyczynę ściągniętym nerwem w szyi. Lekarz prawdopodobnie zaleci jakieś silniejsze leki przeciwbólowe lub nawet relaxer mięśni. Leki te mogą sprawić, że bardziej komfortowo, gdy zachodzi proces gojenia. Lekarz może także skierować pacjenta do innych specjalistów, takich jak fizjoterapeuta, który może pomóc w rozciągania i ćwiczeń obszar do wspomagania gojenia. Kręgarz jest inny rodzaj specjalisty, który manipuluje fizyczne szyi i kręgosłupa w celu promowania odpowiedniego wyrównania.

Chirurgia

Jeśli przyczyną uszkodzenia kręgosłupa ból, może być kandydatem do chirurgii szyi. Operacja, która jest wykonywana na szyjkę w celu odciążenia ciśnienia i bólu związanego z rdzenia problemami nazywa operacji szyjki. Istnieje wiele różnych form operacji szyjki. Chirurg może usunąć część z dysku, który jest kontuzjowany, albo może usunąć całą płytę. Chirurg może również bezpiecznik inne kości razem w szyję. Gdy operacja jest wykonywana, zostanie poinformowany na kilka sposobów, aby pomóc szyi leczyć. Utrzymać wagę w zdrowym zakresie, i ćwiczyć dobrą postawę, tak, że nie dodajemy do nadmiernego stresu obszarach pleców, szyi i barku. Możesz nosić wspierającego szyi obrożę na okres czasu. Można również mieć do odwiedzenia fizjoterapeuta, który pomoże Ci wykonywać ćwiczenia i rozciąga, które wzmocnią i ochronę szyi, ramion i mięśnie pleców.