Digidexo.com

Przyczyny słabości nóg

Słabość kończyn dolnych mogą być wywołane przez wiele stanów i chorób. Słabość oznacza, że ​​mniejsza siła mięśni od wprowadzeniu. Niektórzy ludzie mylą zmęczenie jako słabość, ale technicznie w świecie medycznym, nie są one takie same. Osoby z grypą lub raka, na przykład, może powiedzieć czują słaby, gdy są odnoszące się do ospałości. Słabość w nogach jest objawem urazów, chorób nerwowo-mięśniowych, toksyn i chorób metabolicznych.

Choroba Addisona

Choroba Addisona zaburzenie hormonalne, które powoduje osłabienie mięśni, zmęczenie, utrata wagi, ciemnienia skóry i obniżenie ciśnienia krwi. Mężczyźni i kobiety mogą dostać to, nie ważne co ich wieku. Występuje, gdy nadnercza nie produkuje wystarczającej ilości kortyzolu i być może aldosteron. Objawy zazwyczaj zaczynają się powoli. Oprócz zmian fizycznych wymienionych powyżej, osoby choroby Addisona może być rozdrażnienie i depresji.

Stwardnienie boczne rozsiane

Stwardnienie zanikowe boczne (ALS), znany jako choroba Lou Gehriga, jest choroba neuronu ruchowego, która przebiega bardzo szybko. Nie ma lekarstwa, i ALS jest ostatecznie śmiertelne. Cele ALS i ataki neuronów w mózgu, rdzenia kręgowego i pnia mózgu, które kontrolują dobrowolne mięśni. Górne i dolne neurony ruchowe obumierają i zatrzymać wysyłanie sygnałów do mięśni. To powoduje, że mięśnie stają się słabe, atrofia i drgać. Wszystkie mięśnie są podatne na ALS. Pacjenci nie mogą już przenieść swoich nóg, rąk i ciała i ostatecznie tracą zdolność oddychania.

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (SM) powoduje degenerację nerwów ośrodkowego układu nerwowego za. Ponadto mieliny, który izoluje nerwy, znika. To powoduje, że impulsy elektryczne wzdłuż nerwów spowolnić, ponieważ są one uszkodzone. Jak to nadal podstawowe funkcje sterowane przez układ nerwowy zacząć się pogarszać. Widząc, mówienie, pisanie, spacery i pamięć stają się trudne. Wczesne objawy MS obejmują osłabienie mięśni, trudności z równowagi, drętwienie mięśni lub zmęczenie i zaburzenia widzenia.

Charcot-Marie-Tooth choroby

Choroba Charcot-Marie-Tooth (CMT) jest bardzo często dziedziczone zaburzenia neurologiczne. To pochodzi od lekarzy, którzy zidentyfikowanych go w 1800 roku. CMT tworzy kilka warunków, które wpływają na nerwy obwodowe, które są na zewnątrz rdzenia kręgowego i mózgu. CMT dotyka nerwów czuciowych i ruchowych. To wspólne doświadczenie słabości w waszych niższych mięśni nóg i stóp. To może spowodować wysoki-podszedł spacer lub spadek stóp, wraz z częstymi upadkami lub potknięcia. Małe mięśnie w nogach są tak słabe, że mogą być deformacje, takie jak łuki hammertoes lub wysokich. Dolna część nogi traci także masy mięśniowej, a więc ma on chudego wygląd. Jak postępuje CMT, ręce mogą zacząć czuć słaby i mięśnie mogą zanikać.

Wielomięśniowe

Wielomięśniowe jest choroba mięśniowa, w której włókna stanu zapalnego. Nie wiadomo, jak to jest spowodowane, ale białe krwinki nagle atakują mięśnie, zwłaszcza te w tułów lub bagażniku. To powoduje osłabienie, które waha się od umorzenia i ciężkich flareups. Najczęstszym objawem pojawienia się choroby jest osłabienie mięśni znajdujących się najbliżej tułowia. Zaczynają tracić moc i zanikowi. Wchodzenie po schodach, wstawania i podnoszenia może być bardzo trudne.

Problemy z kręgosłupem

To nie jest rzadkością w przypadku bólu stopy nogi lub są powodowane przez problem w dolnej części pleców. Nerwy z tyłu może być skompresowany lub pod ciśnieniem. Nie musi to powodować ból w plecach, ale zamiast pokazać ból i słabość w kończynach dolnych. To dlatego, że nerwy podróży w dół nogi. Ból nóg, a jej objawy są zazwyczaj określane jako rwa kulszowa. Typowe opisy ból nóg to uczucie ciężkości lub słabość, że w konflikcie z ruchu. Można poczuć się jak trzeba przeciągnąć nogę. Nogi poruszać się znacznie wolniej niż kiedyś, szczególnie podczas wspinaczki po schodach.