Digidexo.com

Jak opisać ciężkie ból szyi

Prawie każdy doświadcza ból szyi w pewnym momencie w ich życiu. Większość znaleźć ulgę od technik relaksacyjnych lub prostego stosowania ciepła w celu złagodzenia bólu. Chociaż przyczyną bólu szyi zmienia i może być poważne, większość bólu szyi jest związane ze stresem i / lub napięte mięśnie. Jak ból prezenty i jak reaguje na proste leczenia domowego może dostarczyć wskazówek do jego początków. Wyjaśniając swoje objawy z lekarzem wymaga szczegółowego opisu bólu i jego odpowiedzi na leczenie w domu.

Instrukcje

Analiza objawów bólowych, kiedy doświadczamy bólu. Trudno jest dokładnie opisać objawy po tym fakcie. Prowadzić dziennik i zanotować okoliczności pojawienia się bólu. Zawierać żadnych aktywności fizycznej ani żadnych stresujących wydarzeń.

Opisz uczucie bólu możliwie zwięźle. Lekarz musi wiedzieć, gdzie zaczyna się ból, jak długo to trwa i jak intensywne jest. Czy ból jest gorąco i piekący, pulsujący ból lub strzelanie, które promieniuje do żuchwy lub głowa jest ważna informacja, że ​​pomaga, kiedy lekarz w identyfikowanie przyczyny bólu, a następnie zaczynają odpowiednie leczenie.

Uwaga: czas trwania bólu. Krótkie wybuchy bólu może wskazywać na zupełnie inną przyczynę niż tępy pulsujący ból, który utrzymuje się przez wiele dni.

oceny natężenia bólu. Lekarz może poprosić, aby ocenić swój ból w skali od 1 do 10 z jednym reprezentujących brak bólu, a 10 reprezentujących najbardziej intensywny ból. Pomyśl o tym dokładnie i być tak dokładne, jak to możliwe. Chociaż skala ocena jest subiektywna, daje lekarz dobry pomysł, nasilenia bólu jesteś doświadcza.

Zrób notatki z tobą do wizyty u lekarza. Nawet jeśli myślisz, że będziesz pamiętać, że łatwo jest zapomnieć, ważne informacje, gdy jesteś w gabinecie lekarskim. Udostępnianie notatek z lekarzem promuje aktywną komunikację i dostarcza lekarzowi z informacji, że musi ustalić przyczynę bólu i przepisać leczenia.