Digidexo.com

Jak pozbyć się bólu mięśni szyi

Ból mięśni szyi jest często u osób w każdym wieku i może być łatwo leczone w ogóle, ale w najcięższych przypadkach. Gorące i zimne zabiegi są często stosowane na relaks mięśni i zmniejszenie bólu. Jeśli jedna metoda okaże się nieskuteczna, należy spróbować innego, dopóki nie pozbyć się bólu mięśni karku. Jeśli więcej niż dwa dni przechodzą bez ulgi, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Instrukcje

Weź często odpoczywać w ciągu dnia, aby rozładować napięcia na szyi. Połóż się na około 40 minut raz na trzy godziny. Nie należy nakładać na długich okresach czasu, tak jak zanik i sztywność jest zwiększona o aktywności.

Weź gorącą kąpiel, aby pomóc rozładować napięcie spowodowane urazem szyi. Reszta w wannie przez około 30 minut, aż temperatura się przenikają do mięśni i bólu szyi przyznać. Dodać kilka kropli odprężający olejku takie jak lawendy, jeśli jest to pożądane, w celu dalszego zmniejszenia bólu mięśni karku.

owinąć ręcznikiem, które zostały namoczone w gorącej wodzie na szyję w celu zmniejszenia bólu mięśni karku. Odśwież ciepła przez moczenie w gorącej wodzie więcej jak stygnie. Ciepła jest instrumentalny w leczeniu bólu szyi i pomaga się zrelaksować i ukoić obolałe, zmęczone mięśnie.

Napełnij worek Ziploc lodem i trzymać go na tym terenie w leczeniu bólu mięśni karku. Utrzymać torebkę na miejscu przez 5 do 10 minut i ochłodzenie lód mięśni i zmniejszyć zarówno obrzęku i bólu. Niektórzy ludzie uważają, zimny bardziej skuteczne niż ciepła, ale wykorzystać ten, który działa najlepiej dla Ciebie.

Przejdź do licencjonowanym profesjonalny i mają masaż wykonywany. Odpocząć i cieszyć się masaż, który uwalnia napięcie mięśni i złagodzić ból szyi. Nie wolno dopuścić, aby wykonać amator masażu, jak zwykle robią więcej szkody niż pożytku.

Wskazówki

  • Zimne i gorące komercyjne pakiety można kupić w aptece lub gdziekolwiek produkty pierwszej pomocy są sprzedawane. Mogą one być stosowane w miejsce gorącego ręcznik lub worku lub lodu w celu złagodzenia bólu mięśni szyi, jeśli jest to pożądane.
  • Nie trzymać okład z lodu na szyi, przez dłuższy okres czasu, gdyż może nastąpić uszkodzenie nerwów. Stosuje się przez 10 minut, co dwie godziny bezpiecznego ulgą.