Digidexo.com

Jak poprosić o nową kartę Medicaid

Medicaid to program finansowany przez rząd federalny, podawane przez każde państwo, które zapewnia opieki medycznej dla osób żyjących na poziomie lub poniżej poziomu ubóstwa federalnego. Osoby kwalifikujące się do Medicaid są dostarczane z kartą identyfikacyjną Medicaid. Ta karta zawiera imię i nazwisko osoby, numer identyfikacyjny i fotografię Medicaid. Medicaid odbiorca, który utracił lub uszkodzone jego karta może zażądać nowego Medicaid kartę dzwoniąc lub odwiedzając jego lokalnego oddziału usług socjalnych.

Instrukcje

Skontaktuj się z lokalnym działem usług społecznych lub wydział opieki społecznej (tam, gdzie udał się do ubiegania się o Medicaid i / lub były wywiady w celu ustalenia, które kwalifikują się do otrzymania Medicaid).

Dział usług społecznych lub wydział opieki społecznej może dać dowód tymczasowy, aż do wykorzystania stałej karty zastępczej w mailu, zwykle około 10 dni roboczych po poprosić o nową kartę.

Oglądaj mail dla nowego Medicaid karty. Jeśli nowy Medicaid karta nie dotrze w ciągu 10 dni roboczych, skontaktuj się z działem usług społecznych lub wydział opieki społecznej.

Wskazówki

  • To trwa do 10 dni roboczych w celu otrzymania nowego Medicaid karty, więc jeśli stracisz lub uszkodzenia karty, należy niezwłocznie zwrócić się o nową kartę.