Digidexo.com

Objawy syndromu Epsteina Barr

Zespół Epstein Barr najczęściej dalej wirusa Epsteina-Barr lub EBV. Jest to wirus, który bardzo często 95 procent ludzi zarazić się podczas ich życia. Chociaż zespół Barr Epstein nie jest powszechnie uważany za poważny stan, w rzadkich przypadkach może to doprowadzić na inne choroby i infekcje - najczęściej, mononukleozę.

Objawy

Zespół pochodzi Epstein Barr powoli i może na wiele różnych objawów przedstawić. Ból gardła, który trwa dwa tygodnie lub dłużej jest jednym z najczęściej występujących objawów. Powiększenie węzłów chłonnych pod pachami, szyję i pachwiny są zazwyczaj obecne. Nawracające gorączki co najmniej 102 stopni Fahrenheita jest kolejnym objawem. Dodatkowo, zmęczenie i ogólne poczucie niepokoju są często doświadczyły.

Zagrożenia

Najczęściej ryzyko związane z zespołem Barr Epstein jest mononukleoza. Znany również jako "mono", choroba ta występuje po ktoś już zakontraktowane zespół Barr Epstein. Ludzie, którzy tego kontraktu mononukleoza zwykle cierpią na ból gardła, powiększenie węzłów chłonnych, skrajne zmęczenie i uporczywe gorączki na więcej niż trzy lub cztery tygodnie. Ludzie, którzy tego kontraktu Epstein Barr zespół w bardzo podatne na zamawiającego mono wkrótce.

Diagnoza

Epstein Barr zespół mogą być diagnozowane przez lekarza, który będzie normalnie szukać opuchniętych węzłów chłonnych i rozszerzonej lub przetargu wątroby lub śledziony. Badania przeciwciał można zrobić dla zespołu Barr Epsteina; Te badania kontrolne pod kątem obecności przeciwciał EBV we krwi. Podwyższone poziomy przeciwciał można niezbicie stwierdzić obecność zespołu Epstein Barr.

Ramy czasowe

Objawy zespołu Epstein Barr są zazwyczaj obecne w przybliżeniu trzy do czterech tygodni; jeśli zmienia się pełnowymiarową mononukleoza może pozostać aktywny przez trzy do czterech miesięcy. Nawet po ustąpieniu objawów, jednak wirus Epsteina-Barr jest obecny w komórkach krwi i gardła danej osoby do końca ich życia. Mimo, że zespół może być Epsteina Barr reaktywowano w chorych od czasu do czasu, zazwyczaj pozostaje w stanie uśpienia na czas trwania życia człowieka.

Leczenie

Ponieważ zespół Epstein Barr virus, nie reagują na leczenie antybiotykami, ani nie mononukleozę. Lekarze zazwyczaj doradzają pacjentom uzyskać jak najwięcej odpoczynku, jak to możliwe i pić jak najwięcej płynów, jak mogą. W przypadkach ciężkiego obrzęku z powodu syndromu Barr Epstein, sterydy mogą być przepisane. Ponadto, paciorkowcowe zakażenie gardła może wystąpić wraz z innymi wspólnych objawów tego wirusa, co skłoniło przepisywania antybiotyków w celu wyeliminowania tego zakażenia.