Digidexo.com

Jakie są nazwy wspólnych rozluźniające mięśni?

Rozluźniające mięsień stosuje się do leczenia ostrego bólu związanego ze szczepami, skręcenia i inne urazy mięśni. Rozluźniające mięśnie pracują głównie albo naciskając na centralny układ nerwowy lub blokowania receptorów bólowych. Unikaj alkoholu, gdy podjęciem relaxer mięśni, ponieważ może zwiększyć działanie uspokajające.

Flexeril

Flexeril jest również znany pod nazwą generyczną cyklobenzapryna. Częste działania niepożądane to zawroty głowy, zmęczenie, suchość w ustach, zaburzenia myślenia i nieporozumień. Rzadsze, bardziej poważne skutki uboczne to drgawki i udar. Ten lek nie powinien być przyjmowany przez pacjentów z zastoinową niewydolnością serca lub nadczynność tarczycy.

Skelaxin

Ogólna nazwa Skelaxin jest metaxalone. Częste działania niepożądane to: zawroty głowy, nudności i wymioty, senność, ból głowy i nerwowość. Skelaxin ma bardzo kilka poważnych skutków ubocznych, ale nie powinny być wykorzystywane przez pacjentów z chorobami nerek, sever choroby wątroby, niedokrwistość. Unikaj leków zimno lub alergii biorąc Skelaxin.

Zanaflex

Zanaflex (tyzanidyna) może powodować poważniejsze skutki uboczne niż inne wspólne leków w swojej klasie. Oprócz zwykłej zawroty głowy, zmęczenie, suchość w ustach i zamieszania, Zanaflex może również powodować niskie ciśnienie krwi i tętno, zakażenie dróg moczowych, objawy flulike i zaburzenia mowy. Poważne działania niepożądane to ciężkie niskie ciśnienie krwi, wysokie ciśnienie krwi i tętno po zaprzestaniu, uszkodzenia rogówki i siatkówki, toksyczności nerek i halucynacje. To nie może być zrobione z przeciwdepresyjnego luvox lub antybiotyku Cipro.

Valium

Chociaż powszechnie wykorzystywane do niepokoju i sedacji, Valium (diazepam) jest również przewidziany dla skurcze mięśni. Valium ma również długą listę możliwych skutków ubocznych, ale wspólne jest ogólnie dobrze tolerowany. Możliwe działania niepożądane to: zmęczenie, splątanie, depresja, niewyraźną mowę, zawroty głowy, nudności, zaburzenia widzenia, wysypka, nadmierne ślinienie się i zmiany popędu seksualnego. Możliwe skutki uboczne są poważne uzależnienie, niskie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, depresja, psychoza i żółtaczka. Valium może powodować wady wrodzone i nie powinny być brane w czasie ciąży.

Norflex

Norflex (orfenadryna) jest przydatne w łagodzeniu bólu z skurcze nóg i inne bóle mięśni. Oprócz typowo wspólnych działań niepożądanych relaxers mięśni może również spowodować zwiększenie częstości akcji serca i kołatanie serca, silne swędzenie, osłabienie, drżenie lub pobudzenie. Poważne skutki uboczne związane ze stosowaniem halucynacji i reakcje alergiczne. To nie powinien być stosowany przez osoby z rozszerzonej prostaty, trudności w połykaniu, jaskra lub oddawania moczu problemy.

Soma

Soma (karisoprodolu) jest przewidziany do ostrego bólu mięśniowo-szkieletowego. Senność, zawroty głowy i ból głowy to najczęstsze skutki uboczne. Jest wciągająca i może wywołać objawy abstynencyjne, jeżeli zatrzymał się gwałtownie. Soma należy stosować ostrożnie u pacjentów z padaczką oraz osoby z chorobami nerek i wątroby.