Digidexo.com

Jakie są sposoby, które Nerki Regulacja krwi Chemia?

Ludzkie nerki fasolowymi narządy położone blisko środka tyłu, poniżej żebra, po jednej z każdej strony kręgosłupa. Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) opisuje nerki jak wyrafinowanych maszyn przetwarzających, że na co dzień filtr masę około 200 kwart. krwi, usuwając około 2 QTS. produktów odpadowych i dodatkowej wody. Podczas tego procesu nerki zachowują i uwalniania różnych substancji chemicznych wymaganych przez organizm

Chemia krwi

Zdolność organizmu do prawidłowego funkcjonowania i funkcja jest znacznie podstawie niezbędnych poziomów biochemicznych. Prawie wszystkie biochemicznych ciało przepływają przez krwiobieg do osiągnięcia różnych narządów i tkanek. Zgodnie z NIH, nerki wiedzieć, jakie są niezbędne chemikalia oraz sposób pomiaru każdej z i uwolnienia nadmiaru substancji chemicznych do pęcherza do eliminacji. Ponieważ nerki uwalniania korzystnych środków chemicznych z powrotem do ciała, regulują jonowego składu krwi, kontrolując dodatnie i ujemne ładunki jonów w wielu substancji, w tym sodu, potasu, wapnia, chlorków i fosforanów.

Równoważenie Glukoza

Jedzenie jest trawione i odwrócił się w glukozę, a następnie rozprowadzane przez krwiobieg jako źródło energii dla organizmu wszystkich komórek i narządów. Dodatkowo do substancji chemicznych nerki "zna", aby usunąć z powrotem do wnętrza korpusu jest proste glukozy cukrowego. Jednak w badaniu opublikowanym w Oxfordzie kwietnia 2006 czasopisma "Dializ Nefrologii Transplantacji", naukowcy odkryli, że nerki wydalanie glukozy z moczem u chorych na cukrzycę typu 2, gdy nerki określenia konkretnego progu dla tej osoby.

Wydzielanie hormonu

Nerki wydzielają hormony, które są niezbędne do kontroli właściwości fizyko-chemicznych krwi. Erytropoetyna pobudza szpik kostny do produkcji erytrocytów, natomiast renina reguluje ciśnienie krwi. Nerki syntezy calcitrol hormonu, który jest formą aktywną witaminę D, która pomaga utrzymać wapnia w kościach i normalną równowagę chemiczną w organizmie.

Równoważenie pH

Oprócz usuwania odpadów z krwi, nerki usunąć szkodliwe kwasy. Różne kwasy mogą występować w organizmie wielu powodów. Przyczyny tymczasowe obejmują ekstremalne ćwiczenia, biegunka, ciężkie odwodnienie i spożycie alkoholu. Diabetes, hipoglikemię, drgawki, niewydolności wątroby i raka pewne warunki zdrowia zwiększające różne kwasy w organizmie. Nerki usunięcia kwasów zrównoważyć alkaliczne poziomy we krwi i innych płynów ustrojowych przez wydalanie atomy wodoru, pozbawione ich pojedynczego elektronu, jednocześnie zachowując jony wodorowęglanowe.