Digidexo.com

Znaki i objawy choroby nerwowo-mięśniowej

Choroba nerwowo-mięśniowa jest bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych chorób, które wpływają na funkcjonowanie mięśni. Do najbardziej znanych chorób są mięśniową Duchenne'a (MD) i stwardnienie zanikowe boczne (ALS), powszechnie znany jako choroba Lou Gehriga. Niektóre z tych chorób atakują organizm w bardzo młodym wieku i inni prezentują się nagle w połowie życia. Objawy są tak różne, jak samych chorób.

Dystrofia mięśniowa

Dystrofia mięśniowa jest chorobą genetyczną, która może wiązać się z przy urodzeniu lub w późniejszym życiu. Mięśnie słabną z upływem czasu, zwłaszcza dobrowolne mięśni - te, które mamy kontroli. Niektóre z tych chorób może podjąć opłat na serce lub mimowolne mięśni, jak również. Objawy obejmują chód kołyszący, brak napięcia mięśni u dzieci, chodzenie na palcach, osłabienie i utratę zdolności do chodzenia w zależności od konkretnej postaci dystrofii mięśniowej i ciężkości choroby.

Choroby Neuronu

Choroby neuronu ruchowego (MNDs), zaburzenia zwyrodnieniowe są progresywne. Wpływają one na nerwy zarówno w górnej lub dolnej części ciała. To kategoria, w której choroba Lou Gehriga jest sklasyfikowany. Znaki MNDs zazwyczaj prezentują się w połowie życia. Objawy to osłabienie rąk i nóg, trudności w połykaniu, zakwestionowane chodu, niewyraźną mowę, słabość skurcze twarzy i mięśni. Gdy choroba postępuje, oddychanie może być ograniczona.

Zapalne miopatie

Zapalne miopatie są inną formą choroby nerwowo-mięśniowe. Są one również nazywane zapalenie mięśni. Ludzie z tymi chorobami doświadczyć zapalenia ich dobrowolne mięśni. Takie osłabienie mięśni w czasie. Osoby o zapalenie mięśni często mają tendencję do innych chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Objawy obejmują bóle najprawdopodobniej w ramiona, plecy, górna część pleców, bioder i ud. Osoby z miopatii zapalnych może także mieć trudności w połykaniu, co może prowadzić do złego odżywiania i utraty masy ciała.

Choroby nerwowo-mięśniowe Junction

W tej grupie chorób, w których występują komórki nerwowe i mięśniowe końcem. Węzeł nie działa prawidłowo. Zespół Lamberta-Eatona (LES) i Myasthenia gravis (MG) należą do tej kategorii. Objawy MG obejmują problemy połykaniu i mówieniu i osłabienie mięśni w okresach działalności. Słabość wydaje się lepiej po odpoczynku. LES jest podobny do MG jednak osłabienie mięśni po wysiłku rzeczywiście poprawia zamiast pogarsza.

Choroby nerwów obwodowych

Choroby nerwów obwodowych siać spustoszenie na nerwy, które kontrolują i nogi. Charcot-Marie-Tooth choroby (CMT) jest najbardziej znanym z tych warunków. Jest to dziedziczne zaburzenie wpływa między 100.000 i 125.000 ludzi w Stanach Zjednoczonych, według Szpitala św. Mięśnie stóp, przedramion, nóg i dłoni powoli degenerują. Pierwszą oznaką CMT jest gdy palce są zgięte lub twoja stopa jest wysoko sklepione powodu niezwykłego spaceru. Inne objawy to problemy z równowagi i funkcji strony, zmiany w obrębie kości stopy, ręki lub nogi skurcze, możliwe problemy utraty słuchu lub wzroku i utraty niektórych normalnych odruchów. Niektórzy pacjenci również wystąpić skoliozę.

Miopatie

Mitochondrialnych miopatii i inne miopatie klasyfikacji resztę chorób nerwowo-mięśniowych, które nie należą do innych grup. Mitochondria dostarczają energii do mięśni tak, gdy były to zaburzenia, czujesz się słaby i brak energii. Typowe mitochondrialne miopatie obejmują zespół Kearns-Sayre, mitochondrialny encephalomyopathy kwasicy mleczanowej i skok-jak epizody (Melasa) i mioklonii padaczki z włókien obszarpany czerwony (MERRF). Objawy mogą obejmować zaburzenia ruchowe, ślepotę, głuchotę, powieki to droop, wymioty, niewydolność serca, otępienie, drgawki i zaburzenia rytmu serca.