Digidexo.com

Homemade Liniment

Domowe mazidła może pomóc złagodzić ból i bolesne mięśnie i powodowanych przez szczepy skręcenia. Domowe składniki liniment obejmują oleju przewoźnika i olejków eterycznych. Olejki eteryczne zapewniają rozluźnienie mięśni i bólu; oleje nośnikowe bezpiecznie rozcieńczyć olejki do zastosowań skórnych i utworzyć maści, które mogą być łatwo wmasować w skórę.

Materiały

Trzeba będzie mały słoik z szczelną pokrywką, oleju przewoźnika, olejków eterycznych i kosmetycznego wosku do stworzenia domowej maści. Niektóre z tych produktów są dostępne w spożywczych i sklepach ze zdrową żywnością; Sklepy internetowe również dostarczyć niezbędnych składników.

Olej przewoźnik stanowią większość swojego mazidła receptury i mogą obejmować olej migdałowy, olej z awokado, olej z wiesiołka, olej jojoba lub Tamanu olej. Są bezpieczne do stosowania na skórze, i kilka takich jak wiesiołka mają właściwości przeciwzapalne. Wszelkie olej wybrać należy nierafinowany organiczny.

Olejki eteryczne w Twoim mazidła obejmują mentol olejek eteryczny, olejek eukaliptusowy, olejek słodki majeranek i wetiweru olejku. Mentol i olejki z eukaliptusa mają ogrzewanie i właściwości chłodzące, które pomogą złagodzić ból mięśni i zmniejszyć stan zapalny; słodki majeranek i wetiweru oleje mogą pomóc w łagodzeniu bólu i sztywności związany z napiętych mięśni przy jednoczesnym promowaniu wypoczynku.

Wosk kosmetyczny będzie się najmniejszą część swojego mazidła. To nieznacznie zagęszczenia mieszaniny, a pomocy mieszanki olejów. Wosk pszczeli, wosk emulgujący lub roślinny, jest miękka i może także zawierać do mieszaniny.

Dokonywanie mazidła

Wlać szklankę oleju przewoźnika w szklanym słoiku, a następnie dodać pięć łyżeczki mentolu i jedną łyżeczkę każdego z eukaliptusa, wetiweru i majeranku olejków eterycznych. Mieszanka olejów wraz z naczynia do mieszania metalu lub szkła, a następnie dodać jedną łyżeczka stopionego wosku do mieszaniny, podczas gdy nadal mieszać. Umieść pokrywę na bezpieczną słoju i wstrząsnąć słoik dobrze. Słoik przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu i wstrząsnąć każdym słoiku Przed użyciem maści.

Przestrogi

Mentol i olejki z eukaliptusa są bardzo silne olejki eteryczne, które mogą powodować reakcje alergiczne. Jeśli nigdy nie używane lub eukaliptus mentol na skórze, rozcieńczyć kropli olejków eterycznych w łyżki oleju przewoźnika i wykonać test alergiczny na skórze. Użyj maści oszczędnie, i skontaktować się z lekarzem, jeśli w dalszym ciągu odczuwają bóle mięśni lub ból.