Digidexo.com

Zapalenie mieszków włosowych Objaw

Gdy większość ludzi myśli o zakażenia skóry, z reguły wyobrażają sobie jakieś bakterie zainfekowania rany na skórze. Ale, nie ma również potencjał, aby rozwinąć inny rodzaj zakażenia skóry, taki, który faktycznie obejmuje mieszki skóry człowieka. Choć może się wydawać, trudno uwierzyć, że te małe kieszenie z komórek mogą być podatne na zakażenia, zapalenie mieszków włosowych jest prawdziwe, a czasami niewygodne stan, wywołując szereg wyraźnych objawów.

Wysypka

Najczęstszym objawem zapalenia mieszków włosowych obejmuje tworzenie wysypka na powierzchni skóry. Ta wysypka zwykle przyjmuje postać małych, okrągłych wstrząsami, które rozwijają się w prawo wokół mieszków włosów, pojawiając się różowy, czerwony lub biały kolor. Czasami zapalenie jest tak duża, że ​​guzy w rzeczywistości rośnie, co wydaje się być masa podniesionym skóry.

Pęcherze

Dla niektórych osób, zapalenie mieszków włosowych może powodować skórę otaczającą zainfekowany mieszek na blistrze. Będą one na ogół być okrągłe w wyglądzie i w kolorze białym i wypełnia małą ilość ropy. Po jakimś czasie, może w końcu te pęcherze otwarty i rozwijać przerwa na małe strupki wzdłuż skóry.

Krosty

Dla innych, zapalenie mieszków włosowych może skłonić powstawanie krost i guzków. To głębokie zapalenie wywołane przez zakażenia pobudza zwiększona, okrągłe zgrubienia rozwijać się na skórze. Zazwyczaj warunek ten występuje na twarzy, szyi, ramion, piersi i plecy. I podobnie jak pęcherze, to pryszcz lub guzki mogą złamać, rozlewając jego zawartość i powodując strup.

Czyraki

Czasami mieszków włosowych może prowadzić do rozwoju wrze. Przy tego typu warunkiem, że pęcherzyki ulegają zakażeniu bakteriami Staphylococcus. Jak tylko bakterie atakuje cebulki, Goździk-czerwień formy Bump wypełnia ropą i rozprzestrzenia się podrażnienie się do otaczającej skóry. W miarę upływu czasu stale rośnie wrzenia wielkości aż pęka.

Podrażnienie

Wiele razy wysypka, pęcherze i krosty towarzyszy pewnego poziomu podrażnienia skóry, zwykle przybierają formy swędzenie na całym obszarze zakażenia. To może działać w dowolnym miejscu od stosunkowo łagodnego podrażnienia, gdzie dyskomfort jest okresowy, do dość silnego podrażnienia, swędzenie, gdzie to jest trwałe. Jest również możliwe, aby sama skóra staje się dość miękkie i nieprzyjemne w dotyku.