Digidexo.com

O porodzie migreny

Migreny są rozdzierający ból głowy, że może obezwładniania za godzin lub nawet dni. Mogą one spowodować, że będzie wrażliwy na światło, dźwięk nie może tolerować dziwne lub nawet wystąpić upośledzenie wzrokowe jak migające światła i martwym. Migreny po porodzie może być szczególnie dotkliwe, ponieważ ciąża zwiększa stężenie substancji chemicznych w organizmie, które powodują migreny.

Funkcja

Dwa z głównych przyczyn migreny są stres i zmiany poziomu estrogenów. Wysoki poziom estrogenu w organizmie kobiety pod koniec trzeciego trymestru i dramatycznego spadku estrogenów tuż po porodzie mogą powodować ciężkie migreny. Podczas narodzin dziecka jest piękna i wspaniała rzecz, to jest bardzo stresujące na ciele i stanu psychicznego kobiet. W efekcie szybko zmieniających poziomy estrogenu mogą wywołać poważne migreny, migreny, zwane także po porodzie, w tym czasie.

Znaczenie

Na szczęście, migreny po porodzie zazwyczaj nie wskazują na przewlekłe choroby. Jeśli były podatne na migreny przed ciążą, to jest prawdopodobne, że częstotliwość migreny na krótko zwiększyć po ciąży. Jednak, gdy poziom hormonów ustabilizuje, będzie prawdopodobnie wróci do normy, a w wielu przypadkach swoje chroniczne migreny może faktycznie odpuścić.

Rodzaje

Migreny po porodzie może być łagodne lub zagrażające życiu. Na szczęście, prawie wszystkie migreny po porodzie są łagodne i nie znikną z czasem. Jednakże, jeśli wystąpią silne bóle, że zmienia swoją wizję lub że nie znikną, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to oznaczać wewnętrzne krwawienie.

Efekty

Migreny po porodzie są podobne w charakterze do regularnych migreny. Jedyną różnicą jest to, że są one łatwiejsze do uruchomienia, ponieważ są już wrażliwe z powodu dramatycznych zmian w swoim poziomu estrogenów z powodu narodzin dziecka. Migreny po porodzie może trwać kilka godzin do kilku dni, a towarzyszy im silny ból głowy, nadwrażliwość na światło i dźwięk oraz trudności z koncentracją.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najlepszym sposobem na uniknięcie migreny po porodzie jest uniknięcie wyzwalacze, które je powodują. Dla niektórych kobiet, może to oznaczać rezygnacji z czekolady lub skorupiaków. Inni będą musieli unikać jasnych, migających świateł. Migreny po porodzie mogą być traktowane z beta-blokerów, a nawet antydepresyjne, jeśli zaczynają przeszkadzać w codziennym życiu. Niektóre kobiety nawet użyć zastępczej terapii estrogenowej złagodzić bóle głowy, ale może to powodować inne problemy zdrowotne, więc upewnij się, aby ściśle współpracować z lekarzem w celu opracowania terapii, która jest dla Ciebie najlepszy.

Ostrzeżenie

Jeśli masz uporczywe, nawracające migreny po zakończeniu ciąży, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas gdy są one prawdopodobnie nieszkodliwe migreny po porodzie, które więdną, jak twoje ciało staje się reacclimated nie jest w ciąży, nawracające migreny może wskazywać więcej ciężkich objawów, takich jak nowotwory mózgu i innych problemów zdrowotnych zagrażających życiu. Proste obrazowanie MRI lub CAT, a niektóre rutynowe badania krwi wyczyści wszystko do góry, a następnie można wrócić do korzystających noworodka.