Digidexo.com

Lista metod kontroli urodzeń

Typ metody antykoncepcyjnej kobieta zdecyduje się na podstawie różnych czynników, które obejmuje wiek, wcześniej istniejących warunków zdrowotnych, komfortu i rozumowanie za pomocą kontroli urodzeń. Duży wybór metod są dostępne. Jednak ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowej metody antykoncepcyjnej.

Prezerwatywy

Najprostsza metoda kontroli urodzeń jest prezerwatywa, która jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Samica prezerwatywa jest wkładany do pochwy i utrzymuje penetracji nasienia do macicy w kierunku do wewnątrz, a tym samym przyczynia się do zapobiegania ciąży. Prezerwatywy dla kobiet mogą być wkładki do 8 godzin przed aktywnością seksualną z występujących. Mężczyzna prezerwatywa jest stosowany w celu ochrony zarówno przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywy mogą być smarowane i nie smarowane. Nowa prezerwatywa powinna być używana po każdym akcie seksualnym. Powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, a ciepło może rozbić lateks, tworząc wysokie ryzyko złamania.

Membrany lub czapki szyjki macicy

Membrany i szyjki macicy czapki zapobiec przedostawaniu spermy ciało i osiągnięcie jajko. Membrana jest puchar lateks, natomiast puchar szyjki macicy jest kształt gilzy, a także wykonane z lateksu. Te metody antykoncepcyjne są w różnych rozmiarach, a właściwe dopasowanie przez lekarza jest ważne, aby zapewnić skuteczność. Membrany i dodaje czapki szyjki macicy przed aktywnością seksualną.

Pigułki antykoncepcyjne

Pigułki antykoncepcyjne są w jednofazowy, w połączeniu pigułki lub tylko progestagen (mini pigułki). Jednofazowe pigułki antykoncepcyjnej ma tylko jeden aktywny hormon, połączone pigułka ma wiele kombinacji i mini pigułka ma tylko progestagen lub progesteronu. Pigułki antykoncepcyjne zazwyczaj podejmowane są raz dziennie o tej samej porze dnia. Długość cyklu menstruacyjnego zależy od pigułki używane. Niektóre mają 21 dni od aktywnych tabletek a tydzień placebo (cukier) pigułki, w której miesiączkować. Inni mają 24 aktywnych tabletek i tylko cztery dni placebo.

Depo-Provera Antykoncepcja Strzał

Strzał kontroli urodzeń jest podawana raz na trzy miesiące. Zapobiega jajniki od uwalniania komórki jajowej i zmienia podszewki szyjki macicy, co utrudnia plemników do wprowadzenia. Lekarze zalecają, że kobieta nie używać strzał od ponad dwóch lat, ponieważ może to doprowadzić do utraty gęstości kości. Chociaż tymczasowe, może prowadzić do osteoporozy w starszym wieku.

Pierścień dopochwowy

Pierścienia dopochwowego jest cienki i giętki pierścień, który dodaje się do pochwy. Uwalnia estrogen i progestagen do ciała, aby zatrzymać jajniki od uwolnienia jaj w każdym miesiącu. Podobnie jak w dowolnej innej metodzie antykoncepcyjnej, szyjki macicy i wyściółka jest zagęszczana w celu zapobiegania ciąży powstawaniu. Pierścień jest noszony przez trzy tygodnie w każdym miesiącu i usuwane przez tydzień do miesiączki.

IUD

IUD zawiera dwa różne warianty, pręt implantacji lub urządzenie wewnątrzmaciczne (IUD).
Pręt implantacji znajduje się pod skórą, zwykle w górną część ramienia. Pręt komunikatów Progestin do organizmu. Wkładka wewnątrzmaciczna może być miedź lub hormonalnym. Wkładka wewnątrzmaciczna miedzi uwalnia miedzi w organizmie i mogą być skuteczne przez okres do 10 lat. Hormonalne IUD powinny być wstawione przez lekarza i uwalnia progestagen do macicy, co zapobiega zapłodnionego jaja od implantacji w macicy. Jest skuteczny na okres do pięciu lat.

Dodatkowych metod kontroli urodzeń

Inne metody antykoncepcyjne zawierają poprawkę antykoncepcyjnej, która jest stosowana podobna do pierścienia dopochwowego, przez trzy tygodnie w miesiącu. Jest on usuwany przez jeden tydzień menstrate. Podwiązanie jajowodów jest trwałą formą zapobiegania ciąży.