Digidexo.com

Jak Tubal Odwrócenie Ligację Sporządzono?

Co to jest

Podwiązanie jajowodów jest sposób kontroli urodzin. Wiąże się to zabieg chirurgiczny, w którym jajowody zostaną odcięte, kauteryzacji albo inny sposób blokuje się z zamiarem zapobiegania jaja z osiągnięciem jajnika. Jest to bardzo skuteczna metoda kontroli urodzeń i ma być stałe środki sterylizacji. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których kobiety, które wcześniej miały podwiązanie jajowodów wykonywane chcą mieć procedura odwrotna. Przyczyny tego mogą zawierać pragnienie posiadania kolejnego dziecka, ciąży pozamacicznej, problemy menstruacyjne, wahania nastroju i problemy ze snem. Podwiązanie jajowodów jest odwrócenie procedury mające na celu ponownie lub usunąć niedrożność jajowodów.

Procedura

Istnieją dwa sposoby wykonywania podwiązanie jajowodów - minilaparotomii odwrócenie i laparoskopii. W procedurze minilaparotomii, nacięcie w zakresie od 1 do 3 cm wykonana pod pępkiem. W jajowodów końce rury są ciągnięte w górę. Każda uszkodzeniu tkanki usuwano i wnętrze rury (zwanej światła) zszywano przy użyciu bardzo drobnego materiału. Zewnątrz rur (dalej kosmówki) są następnie zeszyto i jajowodu umieszcza się w ciele. Ze względu na rozmiar rur, powiększenie jest wymagana do przeprowadzenia tej procedury. W laparoskopii, gaz jest wykorzystywany do pompowania brzuch stworzyć wystarczająco dużo miejsca dla chirurga do poruszania się wewnątrz organizmu. Ponownie, nacięcie poniżej pępka do umożliwienia laparoskopu (wąskie rurki, że mikro-narzędzia chirurgiczne może wstawiony przez) być przekazany do brzucha. Jajowody są naprawiane wewnątrz jamy brzusznej, w przeciwnym razie procedury naprawy zasadniczo takie same.

Po zabiegu

Po tej procedurze, nie jest standardowym na noc w szpitalu obserwacji. W zależności od czasu trwania postępowania oraz wszelkich powikłań, które mogą wystąpić, mogą być wymagane dłuższe pobyty w szpitalu z kilku dni. Ból i antybiotyk leki mogą być przepisane jako środek ostrożności w sprawie absolutorium. Zazwyczaj nie ma żadnych ograniczeń w diecie, chociaż to zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem na temat diety. Nie może być zniesienie ograniczeń następujące oba rodzaje i czas trwania procedury odzyskiwania może wahać się od 10 dni do trzech tygodni. Kobiety, które otrzymują podwiązanie jajowodów są odwróceniem wyższej grupy ryzyka ciąży pozamacicznej i powinny monitorować ich cyklu menstruacyjnego starannie. W przypadku, gdy miesiączki jest późno, test ciążowy należy podjąć, aby zabezpieczyć się przed możliwością wystąpienia ciąży pozamacicznej. Dla tych, którzy szukają innego dziecka, zaleca się zwykle czekać na co najmniej jednym pełnym cyklu miesiączkowego, aby przejść przed aktywnie dąży do zajścia w ciążę po zabiegu.