Digidexo.com

Działanie progesteronu

Progestagen jest syntetyczna wersja hormonu żeńskiego progesteronu. Jest on używany do wielu celów medycznych z najczęściej będącego antykoncepcji hormonalnej i do zwalczania skutków hormonalnej terapii zastępczej estrogenami u kobiet. Wszystkie leki powodować pewne skutki uboczne, ale jeśli skutki uboczne są poważne, że należy niezwłocznie zgłosić się do swego lekarza.

Skutki progestagen Gel

Progestagen żel forma Progesteron stosowany w leczeniu bezpłodności u kobiet. Częste działania niepożądane to wzdęcia, skurcze, zaparcia lub biegunki, zawroty głowy i zaburzenia upławy. Rzadsze działania niepożądane, takie jak zakłócone oddychanie, jednostronne osłabienie mięśni lub bolesny obrzęk, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Tego typu objawy mogą być objawy udaru mózgu lub krwi skrzep, który może wystąpić u kobiet, które suplementy progesteronu i dym. Ponadto, każdy z historii nieprawidłowych krwawień z pochwy, brakowało aborcji lub raka powinny unikać tego rodzaju suplementów.

Progestynowe Wkładki

Wkładki progestyny ​​są wykorzystywane jako wspornik wszczepionych zarodków i we wczesnej ciąży jako przeciwdziałania poronienie. Wkładki te działają zagęścić błony śluzowej macicy i tworzenia środowiska bardziej odpowiedni dla zarodka. Efekty uboczne to wzdęcia, upławy, tkliwość piersi i przyrost masy ciała. Wkładki progesteronu nie powinien być stosowany przez kobiety, które miały niewyjaśnione krwawienia z pochwy, krwawienie w mózgu lub raka piersi.

Oleje progesteronu

Progestagen oleju jest po prostu wtrysk progestagen w oleju sezamowym stosowany w leczeniu nieobecny lub nieregularne miesiączki. Jego działanie polega na regulowaniu cykli własne organizmu tak, że tworzy hormony na własną rękę i reguluje krwawienia z macicy. Każdy z alergią do progesteronu lub jego syntetycznych, sezamem lub olejów, lub alkohol benzylowy powinny unikać progestynowy olej jak gdyby ktoś z historii zakrzepów lub udaru mózgu, jak i kobiet w ciąży.

Progesteronu pigułki antykoncepcyjne

Progesteronu tylko tabletki antykoncepcyjne, znane również jako "mini pigułki" są często przepisywany dla matek karmiących i kobiet, które chcą uniknąć skutków ubocznych estrogenów i progesteronu tradycyjne pigułki antykoncepcyjne, ponieważ mają mniej skutków ubocznych i nie "wysychają" mleko matki. Skutki uboczne tych tabletek obejmują zwiększenie głodu, przyrost masy ciała, delikatne piersi, plamienia między miesiączkami i trądziku. W przeciwieństwie do zwykłych pigułek antykoncepcyjnych, jeśli pominięcia dawki o więcej niż trzy godziny, należy użyć drugiego formularza antykoncepcji do końca tego cyklu aż do okresu lokowania. Nie można "podwoić" dawkę, jak można z innymi.

Implant progestagen

Implant progestagen (znany również jako Implanonu) jest stosunkowo nowy na rynku w porównaniu z innymi środkami o działaniu progesteronu. Implanty działają w celu zapobiegania ciąży, powoli uwalniając hormony progesteronu w organizmie przez okres trzech lat. Implant Implanon jest niewielka, o wielkości zapałki i umieszczony jest w środku górnego ramienia przez lekarza. Po trzech latach, implant musi zostać usunięty przez lekarza. Skutki uboczne są niewielkie i obejmują krwawienie lub plamienie pochwy, przyrost masy ciała, bóle i pewne sporadyczne wokół miejsca wprowadzania.

Zastrzyki z progesteronu (zdjęcia)

Progesteronu zastrzyki, jak Depo-Provera, są popularne wśród kobiet, które preferują metody antykoncepcyjne, które nie kolidują z spontaniczność seksualnej. Jest również szeroko stosowany u kobiet, które mają niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, ponieważ kobiety mają mniej problemów z ich warunkami, gdy używane są strzały. Aby były skuteczne, kobiety muszą otrzymać kolejną szansę na trzy miesiące. Bóle głowy, nudności, nieregularne cykle miesiączkowe, a przyrost masy ciała są powszechne zastrzykami progesteronu.