Digidexo.com

Jak wiedzieć, czy masz nadpotliwości

Pocenie się jest sposobem naszego organizmu do regulowania jego temperatury podczas wykonywania lub ciepłe warunki pogodowe powodują nasze wewnętrzne termometry rosnąć. Ludzie z tomów nadmierna potliwość więcej potu niż przeciętnego człowieka, nawet wtedy, gdy w spoczynku. Stan ten może powodować niepokój i skrajnego samoświadomości tych, którzy cierpią z powodu jej objawów. Zdając sobie sprawę z objawów nadpotliwości, uznając niektóre z zachowań i metod samoleczenia pacjentów nadmierne pocenie się i widząc lekarza może pomóc wiesz, jeśli masz stan zdrowia.

Instrukcje

Zapoznaj się z dwóch rodzajów pocenia się, które mogłyby być wpływających na ciebie. Jeśli twoje ręce, nogi i inne małe części ciała stają się nadmiernie pocą zarówno po lewej i prawej stronie ciała, jest to tzw podstawowym ogniskowa nadmierna potliwość. Ludzie, którzy mają tego typu stan zwykle nie mają podstawowych problemów medycznych. Wtórnie uogólnione pocenie się rodzaj pocenie, który wpływa na większe obszary ciała i jest ona spowodowana innych problemów medycznych i leków.

Prowadź dziennik, który opisuje, kiedy czujesz, że pocenie się zbyt wiele, a to, co robili bezpośrednio przed poceniem. Główny ogniskowej pocenie może występować w dowolnym czasie podczas gdy wtórne pocenie pocenie się zwykle w trakcie snu. Dziennika może pomóc pamiętać, terminy objawów i jest pomocnym narzędziem diagnostycznym.

Pomyśl, jak wiele (jeśli w ogóle) Twój pocenie dotknął swoją codzienność. Ludzie, którzy mają nadmierne pocenie się często zmieniać ich ubrania kilka razy dziennie, utrzymać produkty papierowe pod ręką, aby osuszyć mokre pod pachami i na inne obszary i podejmują liczne prysznice i kąpiele. Jeśli nadmierne pocenie spowodował Ci, regularnie, aby uniknąć sytuacji społecznych lub koliduje z pracy, może być nadmierne pocenie.

Weź akcji jakiegokolwiek podrażnienia skóry lub zakażenia masz i jak często wydają się rozwijać problemy skórne. Bakteryjne i grzybicze infekcje są powszechne w ludzi, którzy mają nadmierne pocenie.

umówić się z lekarzem i przynieść mu swój dziennik i inne uwagi. On cię zbadać, wziąć historię choroby i może przeprowadzić kilka testów, aby ustalić przyczynę Twojej potliwości. Badania krwi można określić, czy inne choroby, które mogą się przyczyniać do pocenia się. Test termoregulacji potu może być przeprowadzane w celu zmierzenia ile potu w stanie spoczynku w normalnej temperaturze pokojowej.