Digidexo.com

ParaGard Skuteczność

ParaGard wkładki jest urządzenie, które jest wstawiane do macicy. Gdy stosowane właściwie, zapewnia skuteczną ochronę przed ciążą za pomocą właściwości miedzi zabić plemniki przed mają szansę zapłodnienia jaj.

Wstawienie ParaGard

TheParaGard jest wkładka wewnątrzmaciczna, lub wkładka domaciczna. To urządzenie w kształcie litery T jest o jeden cal długości i jest umieszczona w macicy przez pochwę i przez szyjkę przez personel medyczny. Dla większości kobiet wkładania ParaGard wkładki jest łagodną do umiarkowanie bolesne. Aby pomóc złagodzić ból w momencie wkładania, pacjenci są zalecane do podjęcia over-the-counter lek przeciwbólowy, taki jak Motrin, Tylenol lub Advil około godziny przed ich wstawiania powołania. Może to również być pomocne przynieść wzdłuż podpaski, jak jeden używane na miesiączki, ponieważ światło krwawienie po założeniu nie jest rzadkością.

Ochrona bez dodatku hormonów

ParaGard Wkładka wewnątrzmaciczna jest preferowaną metodą antykoncepcji dla kobiet, poszukujących niezawodnego i skutecznego formie antykoncepcji bez skutków ubocznych hormonów. Od ParaGard używa metalu miedzi w celu zapobiegania ciąży, szkodliwy wpływ na ogół związane z metodami kontroli urodzeń, takimi jak wspólne pigułki, pierścienia dopochwowego, iniekcji i poprawki są całkowicie wyeliminowane.

Prace jak ParaGard

Miedź w ParaGard wkładki działa jako środek antykoncepcyjny, działając jako środkiem plemnikobójczym i zapobiegając spermy z dotarciem lub wprowadzania jajowodów. Jednak w przypadku, gdy niektóre ze spermy sięgać jaj i koncepcja nie występuje, otrzymany zarodków będzie prawdopodobnie w stanie mocowania do ściany macicy i będzie wypychana podczas kolejnego kobiety miesiączki.

Skuteczność i wydalenie

Wskaźnik efektywności ParaGard jest 99%. Mniej niż 1 na 100 kobiet w ciążę podczas korzystania ParaGard jak to ma być stosowane. Niektórzy pacjenci przypadkowo wydaleniu ParaGard IUD podczas swoich regularnych miesiączek. Na ogół, od około 5% kobiet wydalenia swojej ParaGard IUD w pierwszym roku eksploatacji. W większości przypadków, wydalenie ParaGard występuje podczas kobiety pierwszego okresu po włożeniu. W związku z tym, zaleca się, że pacjenci mają follow-up na spotkanie z lekarzem, aby upewnić się, że ich ParaGard Wkładka wewnątrzmaciczna jest nadal na miejscu po ich pierwszy okres po wstawiania już minęło.

Najczęstsze skutki uboczne ParaGard

Skutki uboczne ParaGard wkładki obejmują, ale nie są ograniczone do nich, cięższe niż normalne skurcze cięższych niż normalny krwawienia podczas miesiączki, zwiększone ryzyko choroby zapalnej miednicy (PID) i plamienia między okresami.

Ciąża z ParaGard

Jeśli kobieta powinna zajść w ciążę (doświadczyć pozytywny test ciążowy lub pominięcia okresu), ważne jest, że nazywają ją do lekarza i od razu umówić się na spotkanie. Ciąża z wkładki jest bardzo niebezpieczne, a w niektórych przypadkach może być ektopowa (w jajowodzie). Ciąży pozamacicznej może spowodować śmierć, jeśli nie są diagnozowane i leczone w czasie.