Digidexo.com

Jak zapobiec ciąży Naturalnie

W celu zapobiegania ciąży naturalnie, kobiety lub pary muszą zrozumieć cyklu reprodukcyjnego kobiet i co dzień ciąży jest najbardziej prawdopodobne. Istnieje kilka metod łatwe do zrozumienia, przy założeniu, że jesteś kobietą, która ma regularny okres każdego miesiąca.

Instrukcje

Użyj metody liczenia dni. Pierwszy dzień miesiączki jest dzień 1 cyklu. Policzyć długość cyklu do pierwszego dnia następnego okresu i nagrać numer na 6 miesięcy. Odejmij 18 od swojego najkrótszego cyklu w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Odejmij 11 od swojego najdłuższego cyklu w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Na przykład, 18 od 28 to 10, 11 z 32 jest 21. Od dnia 10 do dnia 21 jest najbardziej płodny czas i trzeba zastosować jakiś rodzaj ochrony barierę, aby zapobiec ciąży lub powstrzymać się od współżycia.

Spróbuj metody objawowo. Będzie to wymagać zakupu podstawowej termometr ciała. Codziennie rano, zanim wstanie z łóżka zmierzyć temperaturę za pomocą termometru podstawowej ciała. Zapisz numer każdego dnia. Twój podstawowej temperatury ciała spada nieznacznie tuż przed owulacją i osiąga swój najniższy punkt w owulacji. W ciągu najbliższych dwóch lub trzech dni temperatura ciała wzrośnie od 1 do 2 stopni, aż osiągnie normalną i pozostaje tam aż do końca cyklu.

Rozważmy metodę owulacji. Metoda ta wymaga, by sprawdzić codziennie śluzu szyjki macicy w czasie cyklu. Skostniała śluzowej szyjki macicy jest gruba, lepki i mętny kolor. Płodny śluz szyjki macicy jest cieńsza i wodnisty. Jest również żylasty, jasne i bardziej obfite. Jeśli twój śluz szyjki macicy jest jasne i rozciągliwy może być owulacja i unikać seksu bez zabezpieczenia.

Wskazówki

  • Sposób liczenia jest nieco inny od standardowego kalendarza, lub metody rytmu, który wymaga od Ciebie liczyć dni cyklu na 1 do 2 lat, aby ustalić, kiedy zachodzi owulacja.