Digidexo.com

Informacje na zapalenie migdałków

Migdałki znajduje się w tylnej części gardła i są częścią systemu odpornościowego. Kiedy wirusy lub bakterie dostają się do organizmu przez usta, migdałki są pierwszego reagowania oraz działać według odłowu z najeźdźcą i wytwarzania przeciwciał zniszczyć sprawcy i chronią organizm. Czasami ten obszar zapalenia tkanki od uwięzionego gruzu lub zakażenia, powodując ból gardła, trudności w połykaniu lub nawet gorączka. Ta infekcja lub zapalenie jest zapalenie migdałków.

Strona główna zadośćuczynienie

Wiele przypadków zapalenia migdałków ustępują w ciągu kilku tygodni. Pacjenci dotknięci mogą złagodzić objawy, pijąc dużo płynów takich jak bulionu lub herbaty, ale powinny unikać ostrych lub pikantne żywności do czasu wygojenia gardła. Płukanie gardła ciepłą wodą z solą lub mieszaniny cytryny / miodu może pomóc złagodzić objawy. Przeciwbólowe zawierające paracetamol lub ibuprofen, mogą być użyteczne w leczeniu bólu i obrzęk związany z migdałków. Nie stosować aspirynę, jeśli pacjent jest dzieckiem z powodu potencjalnych zagrożeń.

Zakażenia

Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz zbada twoje gardło szukać oznak zakażenia i może testować STREP. Strep jest zakażenie wywołane przez Streptococcus grupy A, wysoce zakaźnych bakterii, które rozprzestrzenia się przez kontakt z zakażoną osobą. Jeśli test strep jest pozytywny, lekarz może przepisać antybiotyków do leczenia zakażeń.

Kto nie wpływa

Migdałków najczęściej u dzieci. Jest prawdopodobne, ze względu na ich bliskość do innych dzieci w szkole lub grać grup gdzie zarazki przechodzą łatwo od jednego do drugiego. Jednak, nastolatki i dorośli mogą również wystąpić z ogarniającym migdałków jeśli narażone na kogoś z STREP lub wirusem Epsteina-Barr (znana przyczyna mono). Objawy mogą obejmować zmęczenie, ból szyi lub gorączkę.

Dotyczy

Objawy zapalenia migdałków są zazwyczaj niewielkie i przemijające. W cięższych przypadkach, lub jeśli jest nieleczone zapalenie migdałków, mogą pojawić się komplikacje. Pacjenci mogą skorzystać odwodnienie, gorączka i dreszcze, a nawet zapalenie krtani. Jeśli obrzęk jest ekstremalne, migdałki mogą tworzyć blokady w gardle, które mogą ograniczyć ryzyko połknięcia lub zatkania dróg oddechowych i ograniczyć oddychanie. Objawy te są potencjalnie niebezpieczne i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zapobieganie rozprzestrzenianiu się zapalenia migdałków jest możliwe poprzez częste mycie rąk i unikanie kontaktu z zarazkami. Dzieci i członkowie rodziny często mają naczynia i są w pobliżu siebie. Dlatego też, nie jest niczym niezwykłym migdałków występuje u kilku członków rodziny lub kolegów, jeden po drugim. Nawracające infekcje lub sytuacje, w których migdałki blokują gardła i tworzenia trudności w oddychaniu mogą wymagać chirurgicznego usunięcia migdałków. Operacja jest coraz mniej popularny jako możliwe rozwiązanie i dla większości; antybiotyki, środki przeciwzapalne, leki i pozostałe są wystarczające leczenia.