Digidexo.com

Jakie są przyczyny Cuchnący oddech u dzieci?

Dorośli nie są jedynymi osobami, które mogą być dotknięte nieświeżym oddechem. Dzieci w każdym wieku może być też. Rodzice często martwią się, że nieświeży oddech jest oznaką poważnych dolegliwości medycznych w dziecko, ale zazwyczaj tak nie jest. Przez większość czasu, obraźliwa problemem oddech może być łatwo i szybko traktuje uniemożliwione.

Opis

Cuchnący oddech lub nieświeży oddech, jest opisany jako wydychanym powietrzu składa się z ponad 75 części na miliard z cuchnących lotnych związków siarki. Cuchnący oddech występuje podczas rozładowania śluz i kawałki gruzu w jamie dentystycznej rozkładać. Ślina jest ważnym czynnikiem w zapobieganiu cuchnący oddech, ponieważ czyszczenie i gasi znaleziono mikroorganizmów w jamie ustnej.

Przyczyny

U dzieci, cuchnący oddech jest zwykle spowodowane przez złą higienę jamy ustnej i postnasal kroplówki. Inne przyczyny to suchość w ustach, alergie i zapalenie zatok. Cuchnący często tworzy się na tylnej części języka. Niektóre większe problemy zdrowotne, które mogą powodować nieświeży oddech są problemy z wątroby, nerek i dróg oddechowych, zatok i zapalenie migdałków warunkach; jeśli czujesz, że Twoje dziecko ma problem medyczny, zaplanować wizytę lekarza dla młodzieńca. Niektóre antybiotyki i leki mogą powodować drożdże u dzieci, które mogą wytwarzać cuchnący oddech.

Diagnoza

Lekarz zdiagnozuje cuchnący oddech za pomocą trzech kroków: Zakończenie pełnej historii choroby; Wykonanie badania fizykalnego i pełnej analizy jamy ustnej i zębów; i pomiaru cuchnący oddech przez organoleptycznej metody i czytania instrumentalnej. Metoda organoleptyczna jest z dwóch części: pierwszej, postrzeganie lekarza wydechu pacjenta za pomocą pięciostopniowej skali; drugi pomiar zapachu języka poprzez delikatne pocieranie tyłu języka z plastikową łyżką i oceny zapachu na łyżkę. Halimeter mierzy zapachy.

Leczenie

Leczenie obejmuje delikatne codzienne czyszczenie tylnej części języka, a rutynowe szczotkowanie i nitkowanie zębów. Na cuchnący oddech spowodowanej suchość w ustach, dzieci powinny pić dużo płynów bezcukrowych.

Zapobieganie

Aby zapobiec cuchnący oddech z występujących, dzieci powinny myć zęby trzy razy dziennie o miękkich włóknach szczoteczki do zębów, zwracając szczególną uwagę na tylnej części języka. Ponadto, dzieci powinny używać nici dentystycznej codziennie; opiekunowie muszą pomóc dzieciom w wieku poniżej 8 lat z nicią dentystyczną. Stymulować przepływ śliny, dzieci powinny jeść zdrowe śniadanie, spożywać pokarmy bogate w błonnik i spłukać często wodą. Wreszcie dzieci powinny odwiedzić stomatologa i lekarza regularnie rutynowych badań kontrolnych.