Digidexo.com

Kontroli urodzeń dla kobiet z niedowagą

Lekarze często przepisują antykoncepcję dla świadczeń zdrowotnych, które nie są związane z antykoncepcją. Hormonalne metody antykoncepcyjne, takie jak pigułki antykoncepcyjne i zastrzyków z Depo-Provera są znane za promowanie i powoduje przyrost masy ciała u pacjentów. Chociaż często jest niepożądany efekt uboczny, na przykład przyrost masy ciała może okazać się korzystne dla zdrowia niedowagę kobiet. W związku z tym, hormonalna antykoncepcja może być szczególnie przydatne dla kobiet, które miały trudności na wadze.

Depo-Provera (DPMA)

Znany również jako DPMA (depot-medroksyprogesteronu octan), Depo-Provera jest wstrzykiwany leczenie hormonalne narodziny że kontrola zwiększa przyrost masy ciała i zatrzymanie płynów, w większym stopniu niż pigułki antykoncepcyjne. Według badań branży medycznej University of Texas marca 2009 roku, kobiety, które używają DMPA mają średni przyrost masy ciała o 11 kg. i tłuszcz z ciała wzrost 3,4 procent w ciągu trzech lat. Korzystanie DMPA może okazać się pomocne dla kobiet, które nie chcą mieć dzieci, i których lekarze doradzają wzrost tkanki tłuszczowej z powodów zdrowotnych.

Depo-Provera leczenie zmniejsza również niedokrwistość z niedoboru żelaza, które jest jednym z wielu innych zagrożeń możliwe dla zdrowia kobiet z niedowagą lub niedożywionych.

Pigułki antykoncepcyjne

Podobnie jak Depo-Provera, tabletki antykoncepcyjne są hormonalne środki antykoncepcyjne, które zwiększają przyrost masy ciała. Pigułki antykoncepcyjne powodują mniejszą tendencję do przybierania na wadze niż Depo-Provera, ale w zależności od zalecenia lekarza, mogą być bardziej odpowiednie dla przyrostu masy docelowej. Zwiększenie apetytu jest często skutkiem ubocznym pigułek antykoncepcyjnych, które mogą być bonus dla kobiet, które mogą mieć niedowagę z powodu zmniejszonej lub niedostatecznego spożycia.

Skonsultować się z lekarzem regularnie

Jak w przypadku każdego leku, należy skonsultować się z lekarzem na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia lub niekorzystnych skutków ubocznych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Natomiast zwiększenie apetytu może prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli jeść więcej bez wprowadzania innych zmian w życiu, badanie branży medycznej University of Texas nie ma formalnego lub naukowej połączenie przyrostu masy poddanych i zwiększonego spożycia kalorii. Ściśle współpracować z lekarzem, aby monitorować wszelkie hormonalnie wspomaganej przyrostu masy ciała.