Digidexo.com

Jak Gady Mate?

O Gady

Gady należą do Reptilia klasy. Są to zróżnicowana grupa zimnokrwistych bezkręgowców znanych dla skóry pokrytej skalę. Znane są cztery rzędy gadów: Crocodilia, Rhynchocephalia, Squamota i testudines. Gady są jajorodne: złożą jaja.

Godowe rytuały

Wiele gadów wyświetlić rytuały godowe. Niektóre jaszczurki są znane, aby zmienić kolor, aby zasygnalizować gotowość do kopulacji. Mężczyzna żółwie były znane woo kobietę przez kiwając głową lub za pomocą pazurów i kończyny przednie pieścić jej twarz.

Rozmnażania płciowego w Gady

Dla wielu gadów, wiele aktywności reprodukcyjnej występuje w steku, otwarcie seksualnego i wydalniczy. Otwór ten znajduje się u podstawy ogona. Większość gadów posiadają narządy kopulacyjne. Mężczyzna żółwie i krokodyle mają penisy. Węże, jaszczurki posiada parę struktur znanych jako hemipenis. Tę parę narządów kopulacyjne pozostaje w organizmie aż gadów jest gotowy do odtworzenia. Męskie gady przeniknąć cloacas samic przejść plemniki do nich. Sperma następnie zapładnia jaja, które są pokryte powłokami i wydzieliny przed położył. Większość gadów leżał owodniowego jaja, które są pokryte skórzaste lub wapienny powłoki. Nie ma stadium larwalne rozwoju dla gadów.

Rozmnażania bezpłciowego w Gady

Rozmnażanie bezpłciowe został zidentyfikowany w sześciu różnych rodzajów jaszczurki i jeden rodzaj węża. Do tej grupy, potomstwo jest dokładne klony dominującej. Organizmy są już mężczyzny ani kobiety, a nie wymagają partnera do reprodukcji. Informacja genetyczna jest przekazywany potomstwu jednego z rodziców, w wyniku genetycznie identycznych klonów. Proces ten znany jest jako partenogenezy.

Jaj wylęgowych i

Liczba jaj osiąganych podczas odtwarzania w dużym stopniu zmienia się w zależności od rodzaju gadów. Gady można określić nawet tylko jednego jaja lub powyżej 100 jaj w czasie w zależności od konkretnego rodzaju gadów. Żółwie afryki może położyć tylko 1 do 2 jajka na raz, a niektóre żółwie morskie złożyć do 150 jaj na raz. Gady zazwyczaj złożenia jaja w gniazdach. Te gniazda mogą być wykonane z piasku, liści lub gleby. Gady, a następnie pozostawić do wylęgu jaj na własną rękę. Wyjątki to m.in. pytony, które cewki wokół jaj i krokodyle, które strzegą gniazda.

Wczesne lata

Wszystkie gady są w pełni rozwinięte po wylęgu, jednak są one bardzo podatne na ataki drapieżników. Wiele gadów umiera w ciągu pierwszego roku życia. Ocaleni mogą iść do życia bardzo dlugie długości życia. Znane są liczne typy żółwia żyć dobrze ponad 100 lat.