Digidexo.com

Jak korzystać z igłą do iniekcji podskórnej do wstrzykiwania narkotyków

Igła podskórna jest ostry, puste urządzenie, które łączy się ze strzykawki i jest powszechnie stosowane do wtryskiwania ciekłych leków lub leków bezpośrednio do skóry (do skóry właściwej) lub do zbiornika, a czasami do ekstrakcji krwi. Kiedy trzeba uzyskać leków do organizmu szybko i gwałtownie, igła jest najlepszym rozwiązaniem.

Instrukcje

Umyj dokładnie ręce i załóż lateksowe rękawiczki.

Wybierz wskaźnik igły (rozmiar igły) zgodnie z leku, który ma administrować, i dołączyć igłę do strzykawki.

Określić dawkę leku. Przed napełnieniem strzykawki z lekiem, wypełniając ją w ilości powietrza, która jest równa wielkości dawki leku. Na przykład, w przypadku dawki leku jest 5 ml wypełnienie strzykawki 5 ml powietrza. Po wypełnić strzykawkę z przydzielonych ilości powietrza, wstrzyknąć go do fiolki z lekiem (pojemnika, w którym lek jest). Odwrócić fiolkę do góry nogami i napełnić strzykawkę dawkowaniu. Z fiolki wywrócone do góry nogami, powietrze wewnątrz wzrośnie do góry, co pozwala uzyskać dokładną ilość leku bez pęcherzyków w nim.

Wybrać miejsce wstrzyknięcia. Postaraj się znaleźć stronę, która nie została wykorzystana niedawno, bo nadużywania witryny może być bolesne.

Oczyścić miejsce wstrzyknięcia wacikiem nasączonym alkoholem.

Ściśnij skórę w miejscu wstrzyknięcia i wprowadzić igłę pod kątem 45 do 90 stopni. Wstrzyknąć lek powoli, aż strzykawka będzie pusta.

Wyjmij igłę i pozbyć się go. Wytrzeć miejsce wstrzyknięcia i pokrycie go przylepić plaster.