Digidexo.com

Jak leczyć hemoroidy

Hemoroidy (znane również jako pale) są nabrzmiałe żyły odbytu i odbytnicy, które mogą krwawić, spalić i swędzeniu. Nie może być hemoroidy wewnętrzne lub zewnętrzne, ale zazwyczaj tylko te zewnętrzne powodują objawy. Hemoroidy są spowodowane ciśnieniem w żyłach w związku z ciążą, nadmierne siedzenia, wysiłek przy wypróżnianiu, dźwigania, biegunka i ostrego kaszlu. Istnieje domu środków dostępnych w leczeniu hemoroidów i kurczyć podczas zaostrzeń, ale ciężkie przypadki mogą wymagać interwencji chirurgicznej.

Instrukcje

Leczenie hemoroidy

kąpiel w gorącej kąpieli w ciągu 15 do 20 minut, od trzech do czterech razy dziennie w celu zmniejszenia hemoroidy świąd i palenie. Nie dodawać żadnych produktów do kąpieli do wody. Osuszyć okolicę odbytu miękką, niestrzępiącą się ręcznikiem.

2 stosuje się miejscowo uśmierzające ból i hemoroidy-krem lub maść kurczy do odbytu, ile potrzeba, takich jak przygotowanie H lub Skybright Witch Hazel Herbal Relief Cream. Podziękowania składników szukać w kremy lub maści zawierają aloes, oczaru wirginijskiego, nagietka, hydrokortyzon, witaminę E, kasztanowca, glicerynę, fenylefryny HCl (naczynia krwionośnego constrictor), wazelina i pramoksyny (znieczulenia). Anal czopki lub leczniczych chusteczki mogą być również wykorzystywane do łagodzą ból i swędzenie.

miejsce sterylizowane lodem na bardzo zapalnie hemoroidy kilka razy dziennie na 15 minut. Pozwoli to zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć uczucie pieczenia.

Zachowaj okolicy odbytu tak suche, jak to możliwe, jeśli nie korzystasz miejscowe leki, aby zmniejszyć podrażnienie hemoroidów. Posypać skrobi kukurydzianej lub hipoalergiczny i bezzapachowy proszek na dziecko okolicy odbytu do pochłaniania wilgoci przez cały dzień.

Należy doustny lek przeciwbólowy, taki jak ibuprofen, aspiryna lub acetaminofen hemoroidy uśmierzenia dyskomfortu. Nie należy przyjmować te produkty, jeśli nie są medycznie wyczyszczone do tego przez lekarza.

Jedz dieta bogata w błonnik i wziąć zmiękczania stolca, jeśli to konieczne, aby wyeliminować zaparcia. Zaparcia prowadzi do wysiłku z wypróżnienia, które mogą tworzyć nowe hemoroidy, pogłębić istniejące i spychają hemoroidów wewnętrznych na zewnątrz odbytu. Unikaj żywności cytrusowych, soda, kofeiny i alkoholu, ponieważ produkty te wpływają analny wrażliwość skóry i może zwiększyć ruchy jelit.

Skonsultuj się z lekarzem jeśli over-the-counter zabiegi nie złagodzić objawy hemoroidy. Hemoroidy mogą wymagać chirurgicznego lub innych interwencji w postaci podwiązanie gumką, skleroterapia, leczenie laserem, hemoroidektomia lub zszywania.

Wskazówki

  • Ogranicz czas na toalety na nie więcej niż pięć minut, i nie męczy podczas wypróżnień. Użyj naturalny produkt, płatki owsiane w prysznicu zamiast mydła, które może podrażniać hemoroidy. Rób częste przerwy w pozycji siedzącej na długotrwałe.
  • Nie energicznie szorować papier toaletowy lub wilgotne chusteczki na hemoroidy, ponieważ zwiększy to podrażnienie i obrzęk. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta na wszystkich produktach leczenia hemoroidy.