Digidexo.com

Co to jest badanie DNA służy?

Kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) jest blok budynek genetyczna, że ​​wszystkie formy życia są zbudowane na. Wraz z pojawieniem się badania DNA, DNA została użyta do identyfikacji, klasyfikowania i diagnozowania. Praktyczne zastosowania badań DNA jest ciągle rośnie i jest używane w szerokim spektrum dziedzin naukowych i nienaukowych.

Ojcostwo

Testy DNA są powszechnie stosowane w celu ustalenia ojcostwa w przypadkach, gdy człowiek odrzuca lub pytania bycia ojcem. Rzadziej, testy są podawany kobietom w celu ustalenia macierzyństwa.

Dochodzeń w sprawach karnych

DNA jest wykorzystywane przez policję i inne organy ścigania, aby dopasować podejrzanych do dowodów i identyfikacji ofiar.

Antropologia

W dziedzinie antropologii, badanie DNA jest wykorzystywane do ustalenia powiązań między grupami i cywilizacji, oraz określenie okresu czasu próbki mogą pochodzić z.

Paleontologia

Testy DNA z kości i skamieliny potwierdzić zasadność artefaktów, datę ich i pomaga w klasyfikacji i nazywania gatunków dinozaurów.

Archeologia

Archeolodzy użyć DNA do elementów, takich jak daty rękopisów, ceramiki, a nawet próbek gleby.

Diagnostyka

Testy DNA jest integralną częścią terapii genetycznej. Typowym zastosowaniem testów DNA jest testowanie płody dla rodziców lub chorób genetycznych lub wad wrodzonych.