Digidexo.com

Jak używać zestawu owulacji

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, możesz użyć zestawu owulacji, aby ustalić, kiedy jesteś najbardziej płodna twój. Zestawy owulacji działa poprzez wykrywanie przypływ hormonów luteinizującego (LH) w moczu. Chociaż LH jest zawsze obecny w swoim ciele, będzie to wzrost o 24 do 48 godzin przed owulacją. Zestawy te są w 99 procentach dokładne w wykrywaniu tego LH, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży. Oznacza to, że należy mieć stosunek seksualny z partnerem, gdy pojawi się pozytywny wynik z zestawu.

Instrukcje

1 zakup zestawu owulacji. Głowy do drogerii, aby sprawdzić zestawy owulacji na sprzedaż. Według BabyCenter.com większość zestawów zapewni ten sam poziom niezawodności, co oznacza, że ​​należy wybrać markę, która daje najwięcej testów tanie ceny.

Przeczytaj instrukcję zestawu owulacji jest. Mimo, że wszystkie zestawy będą mierzyć poziom LH, instrukcje mogą się różnić od marki do marki. Niektóre zestawy poprosi o zebranie moczu w filiżance; inni prosić o mocz bezpośrednio na pasku testowym.

Określ, jakiej porze dnia chcesz przetestować owulacji. Spróbuj do badania moczu w tym samym czasie każdego dnia do najlepszych wyników. W ogóle, spróbuj wybrać czas między 10 rano i godzina dwudziesta

Przygotuj się do egzaminu. Dwóch do czterech godzin przed planują przystąpić do egzaminu, zmniejszyć ilość płynów pić. Rozcieńczony mocz może utrudnić Zestaw do pomiaru stężenia LH.

Zrób test. W zależności od zestawu, albo unieważnić bezpośrednio na pasku testowym lub zanurzyć pasek do pojemnika z moczem. Jeśli to możliwe, należy unikać używania pierwszą poranną pustkę, która będzie bardziej skoncentrowany i może wypaczyć wyniki.

Przeczytaj swoje wyniki. Po około pięciu minutach, powinieneś być w stanie zobaczyć swoje wyniki badań. W większości modeli, wyniki pojawią się w postaci dwóch kolorowych linii. Po pierwsze, zidentyfikować przewód sterujący (być może trzeba ponownie przeczytać w instrukcji do zestawu). Po drugie, spójrz na linii testowej i zobacz, czy jest jaśniejszy lub ciemniejszy od linii kontrolnej. Jeśli zespół test jest lżejszy od linii kontrolnej, wówczas LH wzrost jeszcze nie nastąpiło. Jeśli zespół test jest taki sam lub ciemniejszy niż kolor linii kontrolnej, następnie stężenie LH są rosnących.

Wskazówki

  • Pobyt pacjenta. To zajmuje wiele zdrowych par rok lub dłużej, aby zajść w ciążę. Jeśli jeszcze nie poczęte w ciągu kilku miesięcy przy użyciu zestawu owulacji, umówić się na spotkanie, aby zobaczyć swoje OB-Gyn. Jeśli pacjent przyjmuje leki hormonalne, porozmawiać z lekarzem przed użyciem zestawu owulacji. Niektóre leki mogą wpływać na wyniki badań.