Digidexo.com

Informacje o antykoncepcji

Jest tak wiele różnych opcji antykoncepcji dostępne dla dzisiejszej kobiety, może ona po prostu wybrać ten, który działa najlepiej dla niej i jej partnera --- czy chce tymczasową formę kontroli urodzeń lub bardziej trwałej formie. Ona również może wybrać pomiędzy typami używających hormonów i te, które tego nie robią. Oczywiście, jeśli nie chce się wprowadzić cokolwiek nowego do jej ciała, ona może wybrać bardziej naturalną drogą, jak naturalnego planowania rodziny lub planowania kalendarzowego, ale do żadnego z nich, ważne jest, zna swoje ciało i że razem jej okresy i owulacji w celu zapobiegania ciąży.

Pigułki antykoncepcyjne

Są to prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnioną formą antykoncepcji stosowane, ponieważ pacjent może przerywać je w każdej chwili. Lekarz przepisuje je; w zależności od wyboru pacjenta, może ona zdecydować się na pigułki z różnych rodzajów hormonów, które zapobiegają jej ciało od owulacji lub może ona przyjmować jedną, która ma progestagen, który pomaga zapobiec zagnieżdżeniu się jaja w macicy. Tabletki są zwykle podejmowane na co dzień dla określonej liczby dni w miesiącu, a następnie pacjent ma tydzień wolnego miesiączkować. Dostępne są także warianty, takie jak Lybrel, co pozwala pacjentowi na okres nie ma w ogóle, albo Seasonale, która pozwala pacjentowi mniejsze okresy, jak w przypadku czterech rocznie.

Implanty

Implanty, które zawierają hormony, takie jak Norplant, wtryskuje się do ramienia --- są wolno uwalniające progestyny. Działają one podobnie jak pigułki antykoncepcyjne progestagen-tylko nie pozwalając jajo do implantu, a nawet zatrzymanie kobiety od owulacji. To ekonomiczne, ponieważ trwa pięć lat. Ten typ jest skuteczna 100 procent. Ten typ antykoncepcyjny może również być wykonane z gdy kobieta jest gotów do działania.

Zastrzyki

Depo-Provera strzał jest dość popularne. To również używa progestagen hamuje ciąży z występujących. Ten typ trwa do trzech miesięcy. Wadą tej formy jest to, że jeśli pacjent chce zajść w ciążę, będzie musiała prawdopodobnie czekać rok przed Depo jest całkowicie z jej systemu.

IUD

Spirale są proste metody kontroli urodzeń, szczególnie dla pacjenta, który ma problemy zapominając wziąć pigułkę codziennie lub kobietę, która po prostu nie chce myśleć o antykoncepcji. ZPD oznacza wewnątrzmacicznego urządzenia; mają 98 lub więcej procent wskaźnik sukcesu. Jak tylko wkładki jest wyjmowany, kobieta może rozpocząć próby ciążę, co zapewnia szybki realizacji. Jeden rodzaj wkładki uwalnia lewonorgestrel lub progesteron. Typy lewonorgestrel mają być zmienione jedynie po upływie pięciu lat, podczas gdy inni raz w roku. Jeden rodzaj lewonorgestrelu wkładki jest Mirena. Jeszcze inny rodzaj wkładki jest ParaGard, który ma w nim miedź i trwa przez 10 lat.

Uaktualnienie

Dla kobiety, która nie chce mieć nic włożona lub wstrzykiwane, ale nie chce, aby wziąć pigułkę codziennie, albo, plaster może być odpowiedź. Ta poprawka jest nazywany Ortho Evra i ma zostać zmieniona tylko raz w tygodniu. Pacjent nosi poprawki przez trzy tygodnie, a następnie ma tydzień na jej okres.

Nuvaring

Ten rodzaj antykoncepcji jest pierścień, który zawiera estrogen i progestagen; Różnica polega na tym, że obie są odprowadzane wewnątrz pochwy w celu zapobiegania ciąży. Kobieta nosi go na trzy tygodnie i trwa to dla niej okres w czwartym tygodniu.

Innych form antykoncepcji

Inne formy antykoncepcji istnieją, takie jak prezerwatywy człowiek nosi w trakcie seksu. Jeśli para zdecyduje, że chce więcej dzieci, mogą wziąć więcej stałe trasy, w tym kobiety o jej jajowody wiązanej w zabiegu chirurgicznego; Człowiek może mieć także to, co nazywa się wazektomii przeciąć trasę podróży, nasieniowodu, dla plemników.