Digidexo.com

Jak sprawdzić, kiedy jesteś owulacji

Wiedząc, kiedy jesteś owulacji pomaga w planowaniu ciąży lub w zapobieganiu niechcianej ciąży. To również może być korzystne wiedzieć cyklu lepiej, aby pomóc w planowaniu działań i wydarzeń specjalnych. Kilka użytecznych metod mogą pomóc określić, kiedy występuje owulacja.

Instrukcje

Użyj kalendarza, aby sprawdzić, kiedy Twój następny okres jest należny. Liczyć z powrotem 12 do 16 dni, co daje prawdopodobny ramę czasową okresie owulacji. Metoda ta jest prosta i zazwyczaj dokładne, cykl organizmu mogą ulec zmianie z przyczyn takich jak dieta lub stres, dzięki czemu metoda kalendarz mniej dokładne.

zmiany monitora w swoim śluzu szyjkowego. Podczas owulacji, tekstury śluz będzie przypominać białka i ilość wzrośnie. Jest to spowodowane dodatkowym estrogenu obecnego w systemie niezbędnych do zwiększonej płodności.

Za pomocą termometru do monitorowania temperatury ciała. Owulacja zwykle pokazuje, jak gwałtowny wzrost temperatury na skutek wzrostu hormonów związanych z wydaniem w jaja. Będziesz najbardziej płodna dwa do trzech dni przed lub dwa dni po skoku temperatury. Wykres codziennych temperatury ciała na kilka miesięcy, aby znaleźć zauważalny wzór dla większej dokładności.

Zwróć uwagę na zmiany ustrojowe. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort w obrębie jamy brzusznej lub mniejszą przetargu piersi całym czasie owulacji. Uczucie może być łagodne lub ciężkie i może trwać kilka chwil, lub do kilku godzin.

Sprzedam zestaw owulacji predykcyjnych. Zestaw zaleci badania moczu na co dzień, aby określić, kiedy masz owulację. Asortyment zestawów są dostępne w sprzedaży od drogeriach i supermarketach.

Wskazówki

  • Cykle miesiączkowe nie zawsze są regularne, więc za pomocą informacji owulacji jako metoda kontroli urodzeń może być zawodne i spowodować przypadkową ciążę.