Digidexo.com

Jak działa Antykoncepcja mieć na kobiety?

Kontrola urodzeń była używana od wieków w celu zapobiegania ciąży. Z różnych dostępnych metod, w tym pigułki antykoncepcyjne i prezerwatywy, ryzyko niechcianych ciąż są nadal spadać.

Historia

Okresów antykoncepcyjne powrót to1500 pne, kiedy kobiety miód i oleje stosowane jako bariera. Kobiety wykorzystywane również przedmioty włożone w celu zapobiegania ciąży. Chociaż prezerwatywy były pierwsza metoda kontroli urodzeń współczesny, abstynencja była i nadal jest uważana za najlepszą formą kontroli urodzeń.

Znaczenie

Korzystanie antykoncepcji pomaga niechcianych ciąż i pozwala para zaplanować ich rodziny. W ten sposób mogą mieć dzieci, gdy są gotowe do rodziców. Prezerwatywy są też jedyną metodą, która chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Funkcja

Zapobiegania ciąży jest główną funkcją kontroli urodzeń. Inne funkcje obejmują regulowania miesiączki, torbiele jajników kontroli i zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową.

Wpływ na kobiety

Chemiczne formy kontroli urodzeń, jak pigułki regulują hormony kobiety i zapobiec owulacji. Bez jaj uwolnionego podczas owulacji, nie może być nawożenie. Antykoncepcyjnej zagęszcza śluz szyjki macicy również, co utrudnia plemników do wprowadzenia do macicy. Będąc na kontroli urodzeń pozwala kobiecie swobodę cieszyć się seksualnie, nie martwiąc się o nieplanowanych ciąż.

Rozważania

Kobieta powinna zdecydować, który jest dla niej formą kontroli urodzeń. Ona będzie musiał zdecydować, czy będzie to stałe lub czasowe. Ponadto, koszty i wygoda jest kolejnym czynnikiem.