Digidexo.com

Przyczyny niedowaga

Podczas gdy wiele osób zobacz niedowaga jako znak dobrego zdrowia, w rzeczywistości może to być oznaką stanu zdrowia bazowego. Niedowaga może prowadzić do niepłodności, osteoporozy i osłabienia układu odpornościowego, a także mające negatywne skutki psychologiczne, takie jak słabą obrazu siebie. Istnieje kilka powodów, dla których osoba może być niedowagę.

Naturalnie Cienki

Dla niektórych jest niedowagę, zdefiniowano jako wskaźnik masy ciała (BMI) 18,5 lub mniej, jest skutkiem dużej szybkości metabolizmu i zazwyczaj zużywa mniej karmy niż cięższych ludzi. Praca w pracy, która wymaga ciągłego chodzenia lub ruchomych, takich jak policja policjant pieszo lub pracownika magazynowego powoduje szybkie spalanie kalorii, który służy również do utrzymania masy ciała.

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia jedzenia takie jak anoreksja i bulimia może spowodować osoba będąca niedowagę. Chociaż przyczyną tych warunkach jest psychologiczne, fizyczne skutki mogą być katastrofalne, ponieważ ciało jest często pozbawiona substancji odżywczych niezbędnych dla przetrwania. Może to również prowadzić do układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego i osłabionych stanów kości, a w niektórych przypadkach nawet śmierć.

Teorie genetyczne

Istnieje szkoła myślenia, że ​​niedowaga jest spowodowane przez człowieka genetycznego makijażu. Niektóre badania genetyczne zakładał teorię, że istnieją komórki chude i komórki tłuszczowe, które mogą być, dlaczego szczupłość i otyłość może czasami w rodzinach. Teorie wskazują, że dana osoba "genetyczny usposobienie ma większy wpływ na masę niż spożycie kalorii.

Warunki zdrowotne

Niedowaga może wynikać z warunków zdrowotnych, takich jak nagła choroba. Ciało będzie wykorzystywać nadwyżki kalorii do odwrócenia choroby, co prowadzi do utraty wagi. Warunki tarczycy mogą powodować niezdolność do utrzymania lub zwiększenia masy ciała. Jeżeli wystąpi nagła utrata masy ciała, wizyta u lekarza rodzinnego jest wskazane.

Przybiera na wadze

Najbardziej efektywnym sposobem na niedowagę osoby przybrać na wadze jest zwiększenie liczby kalorii dziennie. Można to osiągnąć poprzez prowadzenie pierwszego dzienniczek żywności na tydzień aby określić żywność i ile kalorii są wykorzystywane, wówczas wymieniając dolne elementy kalorycznej wyższych nich. Zamiast spożywania masowych ilości żywności w dwóch lub trzech posiłków dziennie, lepiej jest jeść kilka mniejszych posiłków w ciągu dnia, aby uniknąć wzdęcia.