Digidexo.com

Emocjonalne objawy menopauzy

Menopauza oznacza koniec kobiecych rozrodczym lat. Podczas gdy niektóre kobiety są w stanie poruszać się z kilku objawów menopauzy, inne kobiety mogą wystąpić problemy z ich emocjami, jak i ich rodziny żyją poprzez wahania nastroju, zapomnienia i smutek lub depresję.

Menopauza Poradnik

Menopauza to koniec okresów kobiecych, kończąc jej zdolność do zajścia w ciążę. Jest częścią naturalnego rozwoju życia. Nie jest to choroba lub choroba. Dla niektórych kobiet, jednak spadek hormonów powoduje objawy fizyczne i emocjonalne, które mogą sprawić, że przejście trudne. Zmiany fizyczne mogą obejmować uderzenia gorąca, nocne poty, suchość pochwy i bóle głowy. Niektóre kobiety również wystąpić objawy emocjonalne, które mogą być na tyle istotne, że musi skonsultować się z ginekologiem.

Smutek

Niektóre kobiety odczuwają intensywny smutek w okresie menopauzy. Te kobiety powinny skonsultować się z lekarzem na temat możliwości podjęcia leki przeciwdepresyjne, aby pomóc złagodzić objawy.

Wahania nastroju

Wahania nastroju może być objawem menopauzy. Ponownie, wahania nastroju mogą być stosunkowo łagodne lub może stać się tak poważne, że przeszkadza jej osobistych relacji. Jeśli jest to przypadek, że musi porozmawiać z jej lekarzem o interwencji medycznej. Mogła wziąć leki przeciwdepresyjne lub mogła spróbować ziół, takich jak soja czy czarny Cohosh.

Lęk

Menopauzie kobieta może zacząć doświadczać lęku nie związanych z przyczyn lub sytuacjach zewnętrznych. Jeśli jej lęk zakłóca jej zdolność do obsługi codziennych sytuacji, że musi przedyskutować to ze swoim lekarzem i rozważyć biorąc leki, które złagodzić najgorsze jej objawy. Przeciwdepresyjny w małej dawce może pomóc.

Zapomnienie

Kiedy kobieta przechodzi menopauzę, może ona wystąpić problemy z jej zdolności do koncentracji, ostrości i zapamiętywania. Chociaż nie ma lekarstwa, może ona rozpocząć regularny program ćwiczeń, które mogą przyczynić się do zwiększenia jej pamięć i koncentrację.