Digidexo.com

Objawy, przyczyny i czynniki ryzyka śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest chorobą, która dotyka pęcherza. Jest to przewlekła choroba, która uderza o 1 miliona osób w Stanach Zjednoczonych. Jest to o wiele bardziej powszechne u dorosłych kobiet niż u mężczyzn i dzieci. Ponieważ nie ma lekarstwa, większość środków cel leczenia objawowego. Objawy śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego i schyłku wosku, ale naprawdę nigdy nie będzie sam się nie rozwiąże.

Objawy

Każda osoba z śródmiąższowe zapalenie pęcherza doświadcza różnych objawów. Typowe objawy to silne parcie na mocz często, oddawanie moczu nawet do 60 razy dziennie, ale tylko małych ilościach, ból w miednicy, ból w mosznie lub pochwy, odbytu i ból podczas stosunku płciowego. Osoby z śródmiąższowym zapaleniem pęcherza ma objawy podobne do tych o infekcje dróg moczowych, z wyjątkiem testów są negatywne dla bakterii. Czynniki, takie jak stres i objawy alergii mogą się bardziej dotkliwe.

Przyczyny

Uważa się, że osoby z śródmiąższowym zapaleniem pęcherza problem w błonie śluzowej pęcherza moczowego. Jeżeli istnieje wyciek moczu może rozpalać ścianę pęcherza i może to prowadzić do owrzodzenia wykładziny. Nerwy są również zaangażowane, ponieważ wywołują chęć oddania moczu. Przyczyny choroby nie są znane, ale lekarze, że podobnie może być dziedziczne część odpowiedzi autoimmunologicznej lub reakcji alergicznej.

Czynniki ryzyka

Osoby najbardziej narażone na rozwój śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego są ludzie w wieku 30 czy 40 lat, osób, które są aktywne seksualnie i osób z innymi chorobami przewlekłymi, takimi jak fibromialgię, zespół jelita drażliwego i zespołem bólowym myofascial. Nieleczony, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego może obniżyć jakość życia, zmniejsza pojemność pęcherza i spowodować trudności emocjonalnych. Sen przerywany, a osłabiony układ odpornościowy są częste działania uboczne choroby.

Diagnoza

Ponieważ nie istnieje jeden ostateczny test na śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, urolog wykluczyć inne warunki przed dokonaniem diagnozy. Egzamin będzie zawierał historię choroby, egzamin miednicy i badanie ogólne moczu. Ponieważ ludzie z śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego są wrażliwe na obecność potasu, lekarz może umieścić potas do pęcherza, aby sprawdzić bólu. Osoby z normalnym pęcherza nie czuje żadnego bólu. Cytoscopy mogą być również wykonywane tak, lekarz może zobaczyć obraz błony śluzowej pęcherza.

Medycyna

Większość zabiegów ma na celu łagodzenie objawów. Lekarz może przepisać tabletki, aby pomóc w bólu, leki przeciwdepresyjne, aby pomóc w relaksacji pęcherza lub leki przeciwhistaminowe, aby zmniejszyć oddawanie moczu. Jeden lek, Elmiron służy do leczenia śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego. Uważa się, że aby naprawić okładzinę pęcherza. Inne możliwości leczenia obejmują wstawianie leku bezpośrednio do pęcherza, stymulacja nerwów i chirurgii. Operacja jest wykonywana tylko w najpoważniejszych przypadkach i ma na celu naprawy pęcherza lub wypalanie wrzodów, które rozwinęły się tam.