Digidexo.com

Jak działa rozszerzonej tarczycy wpływa na płodność?

Podczas tarczycy jest rzadko traktowane jako zaangażowanie w koncepcji, produkuje hormony, które regulują praktycznie każdą część ciała. Nieprawidłowe wytwarzanie hormonu może mieć znaczący wpływ na owulację i zdolność do zajścia w ciążę.

Zaburzenia tarczycy

Powiększona tarczyca może być objawem niedoczynności lub nadczynności tarczycy albo. Niedoczynność tarczycy występuje, gdy organizm wytwarza zbyt mało hormonów; nadczynność tarczycy występuje wtedy, gdy zbyt wiele hormonów są wykonane. Oba warunki mogą powodować bezpłodność.

Owulacja

Stan tarczycy zazwyczaj wpływa na płodność poprzez zapobieganie owulacji. Często dzieje się to dlatego, torbiele na jajnikach tworzą lub ponieważ organizm produkuje prolaktyny, hormonu, zazwyczaj występuje w czasie ciąży i porodu, zgodnie z Columbia University Medical Center.

Ciąża

Zaburzenia czynności tarczycy mogą również zwiększać ryzyko poronienia, obumarcia płodu i przedwczesnego porodu, zgodnie z Columbia University i tarczycy-Info.com.

Rozważania

Czasami problemy tarczycy powoduje zatrzymanie miesiączki, ale wiele kobiet nadal miesiączkować, nie wiedząc, że nigdy nie owulacji. Nawet jeśli masz regularne okresy trzeba udać się do lekarza, czy tarczyca jest wyraźnie opuchnięta.

Leczenie

Powiększenie tarczycy i jego przyczyna może być zazwyczaj traktowane z obu leków lub operacji do regulacji hormonów i pomóc wyobrazić.