Digidexo.com

Ćwiczenia, aby uniknąć wymiany stawu kolanowego

Czasami, mimo najlepszych starań, operacji wymiany stawu kolanowego może być najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji. W niektórych przypadkach jednak, lekarz może zalecić program ćwiczeń, które wzmocnią kolana i jego okoliczne mięśnie, eliminując konieczność zabiegu. Przed próbą te ćwiczenia na własną rękę skontaktować się z lekarzem.

Wzmocnić kolana

Skupić wykonywania rutynowych na grupy mięśni, które otaczają i wspierają kolana: łydek, ścięgna i mięśnia czworogłowego. Będziesz także chcą, aby wzmocnić mięśnie wokół samego stawu kolanowego. Zobowiązują się do wykonywania tych ćwiczeń regularnie, i uwzględniają wiele ciężarów i treningu siłowego ćwiczeń do treningu, aby utrzymać wszystkich swoich grup mięśniowych pracuje dobrze i w równowadze ze sobą.

Konkretne ćwiczenia

Z pomocą swojej ortopedycznej lekarza, profesjonalnego trenera lub eksperta w centrum medycyny sportowej, stworzenia programu wypadów, przysiadów i martwych wyciągów do budowania i wzmacniania mięśni, które wspierają kolano. Zgodnie z konsultacji lekarzy z American College of Sports Medicine, należy rozpocząć włączenie tych rodzajów ćwiczeń do swojej rutynowej jedną nogą na raz. Pacjenci cierpiący na dolegliwości kolan konsekwentnie polecam jeden nogami wzmocnienie kolana i ćwiczenia uzupełniające, w tym pojedynczych nogami przysiadów i wypadów, bułgarskie przysiady i STEP-upy. Twój trener będzie zmodyfikować ćwiczenia dostosowane do szczególnych potrzeb i aktualnej kondycji. Pracy na pośladki i ścięgna, zbyt, dla dodatkowego wpływu na funkcjonalność kolana.

Ważne jest, aby zauważyć, że lekarze, jak Robert Mazzeo w ACSM odkryli, że pomimo swojego życia, znaczne korzyści ze szkolenia wytrzymałości mogą być osiągnięte. Najważniejsze jest, aby skupić się na odpowiednich grup mięśni, które starasz się zwiększyć i dostosować je inteligentnie. Ćwiczenia, takie jak jazda na rowerze, wyciągów nóg i podstawowe rozciągania są skuteczne w przywracaniu zdrowia swoje kolana. Niezależnie od wykonywania wybranego, nie próbuj się wysilać, gdyż może to prowadzić do gorszej kontuzji. Aby temu zapobiec, spróbuj koncentrując się na jednym lub dwóch ćwiczeń kolana dziennie i obrócić je w ciągu tygodnia.